1 października – dzień tabliczki mnożenia.


          Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach naszej szkoły wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Uczniowie klasy 6 a pod opieką p. Danuty Latowskiej przepytywali ze znajomości tabliczki mnożenia dorosłych z naszego osiedla. Klasy starsze na lekcjach informatyki zmagały się z tabliczką poprzez stronę internetową Matzoo. Podczas długich przerw patrole egzaminacyjne sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia u naszych uczniów oraz pracowników szkoły. Do obchodów tego święta włączyła się również świetlica szkolna oraz klasy trzecie.
          To matematyczne święto weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludźmi na całym świecie.
Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
         Koordynatorzy szkolni: pp. Małgorzata Pinkowska, Danuta Latowska, Jolanta Strychalska