Day: 27 stycznia 2023

Podsumowanie I półrocza w klasach IV-VIII

Ferie tuż , tuż.

A jak wypadło to I półrocze?

Na apelach poszczególnych grup wiekowych wręczono dyplomy uczniom z najwyższą średnią , bardzo dobrym i wzorowym zachowaniem. Wyróżniono uczniów biorących udział w konkursach i pogratulowano sukcesów.

Miło nam poinformować ,

że PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY ZA NAJWYŻSZE WYNIKI W NAUCE

tym razem wywalczyła klasa 4 a, której wychowawczynią jest pani Joanna Józefowicz.

Gratulujemy wszystkim i czekamy na wysokie wyniki na świadectwach.

Wystawa „Drzewa” Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego

Wydawnictwo: Dwie Siostry

18 stycznia 2023 r. uczniowie klasy 4 c z wychowawcą p. Pawłem Reroniem i nauczycielem bibliotekarzem, p. Iwoną Palińską- Kacprowicz  byli gośćmi Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku.

Czwartoklasiści zostali oprowadzeni po wystawie związanej z tematyką książki pt. „Drzewa”, odpowiedzieli na wiele pytań zgodnych z ich wiedzą przyrodniczą, wysłuchali fragmentu lektury pt. „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Treść książki przybliżyła uczniów do wspomnień z zabaw wakacyjnych  i pozwoliła zrozumieć problemy mieszkańców opisanej kamienicy.

Uczniowie klasy 4 c uczestniczyli także w lekcji bibliotecznej i zabawie relaksacyjnej. Było to spotkanie z piękną, pełną poezji opowieścią o wydźwięku ekologicznym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacja z pobytu w bibliotece.

Zajęcia z native speakerem

26 stycznia 2023 r.  w trakcie  zajęć warsztatowych grupa 6 uczniów i uczennic z klas ósmych, zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności językowych z języka angielskiego, brała udział w zajęciach językowych z panią Louise Tuffin. Lektorka języka angielskiego pracuje w szkole językowej Miziołek Coaching Językowy. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Don’t miss the boat” – nie przegap swojej szansy!

Udział w zajęciach z native speakerem to wspaniała możliwość poszerzenia swoich kompetencji językowych, zdobycia niezbędnego doświadczenie i przełamania barier, które bardzo często powstrzymują rozwój młodych osób, wzbudzają niechęć i strach przed używaniem języka angielskiego w mowie.

W KARNAWALE BAL ZA BALEM

Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja.  Dostarcza on wielu przeżyć  i radości. Z  balu karnawałowego cieszą się nie tylko dorośli, ale też dzieci.

Tak  było również u nas  w czwartek, 19 stycznia  i w piątek,20 stycznia 2023 roku.  Na pięknie udekorowanym korytarzu szkolnym pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć: wróżki, księżniczki ,myszki, rycerzy, piratów, kowbojów … Nie sposób  zliczyć i wymienić  wszystkie postaci.

Uczniowie bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z ich twarzy, mimo chwilowego zmęczenia.  Pląsy taneczne były poprzeplatane konkursami  z atrakcyjnymi nagrodami. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały miejsce zabawy.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.

KLASY I

KLASY II