„Szkoła do hymnu” 2020 – bierzemy udział!

Dla upamiętnienia 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, włączyliśmy się po raz kolejny do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

 10 listopada o godzinie 11:11 uczniowie klas I-VIII wraz z nauczycielami, wykorzystując aplikację MS Teams, wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Godnie reprezentowały naszą szkołę dzieci z oddziału przedszkolnego, które uroczyście zaśpiewały hymn w swojej sali lekcyjnej.

 Ogólnopolska akcja „Szkoła do hymnu” jest ważnym projektem w zakresie edukacji patriotycznej. Nie tylko ze względu na popularyzatorski charakter i bardzo liczny udział uczniów, ale też dlatego, że efektywnie integruje młodych ludzi, buduje wspólnotę, wyzwala poczucie dumy narodowej, a także zachęca do dbałości o narodowe dziedzictwo i do zainteresowania historią Polski.

 Zachęcamy do zapoznania się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych. Broszura wskazuje również, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.