Tydzień Mózgu 2021

                                   Twój mózg- Twoja siła!

  Rozwój ludzkości nie miałby miejsca, gdyby nie potęga ludzkiego mózgu i umysłu. To w umyśle rodzą się myśli, idee, nowe pomysły. To z niego wynika nasza osobowość, to na nim opiera się analizowanie świata i z niego czerpiemy każdego dnia nieograniczone pokłady kreatywności. To dzięki tej miękkiej, szarawej masie możemy żyć, kochać, marzyć, śmiać się, myśleć, pamiętać i tworzyć. To nasz umysł i sposób, w jaki myślimy może decydować o naszym sukcesie lub porażce, poczuciu szczęścia lub jego braku. Siła człowieka leży w sile jego umysłu! Tę inspirującą myśl odkrywaliśmy – w wyjątkowym dla nas wszystkich tygodniu- w ramach realizacji projektu Tydzień Mózgu 2021.

  Nasi uczniowie poszerzali wiedzę na temat budowy i funkcjonowania mózgu, poznawali techniki lepszego zapamiętywania oraz uświadamiali sobie, jak ważne jest dla mózgu prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna.

  Projekt dał uczniom możliwość wykazania się w sposób twórczy pod względem myślenia i działania, dzięki czemu stali się bardziej samodzielni i kreatywni w zdobywaniu wiedzy.

Dziękujemy naszym Uczniom za uśmiech, spontaniczność, zapał do działania i twórcze pomysły.

Dziękujemy Rodzicom za wspieranie wspólnych działań na rzecz szkoły i aktywny udział w projekcie.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom za poświęcony czas w realizację projektu, przekazaną wiedzę i inspirujące wyzwania dla naszych małych i dużych geniuszy w szkole.

                                                                                             p. Joanna Świeczkowska
p. Aneta Lewandowska
p. Kamila Szylbert
p. Angelika Kostecka

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji opracowanej przez p. Angelikę Kostecką, którą wychowawcy udostępnili swoim uczniom na godzinie wychowawczej.

 Zachęcamy do obejrzenia wystawy naszych małych, zdolnych artystów …

KLASA 1 D

KLASA 2A

KLASA 3 D

KLASA 4 A

KLASA 4 B

KLASA 4 C

KLASA 4 D

KLASA 5 A

KLASA 5 B

Konkurs plastyczny ” Twój mózg -Twoja siła. Artystyczny nieład w głowie”.

Tak wyobrażam sobie szkołę za sto lat…” – oto temat, z którym zmagali się nasi literaci na lekcji języka polskiego. Zachęcamy do przeczytania ich prac.

„Jak poprawić kondycję mózgu? Uczyć się języka obcego!”- z takim tematem zmagali się nasi uczniowie na lekcji języka angielskiego i języka niemieckiego. Zachęcamy do obejrzenia ich prezentacji. 

Nasi uczniowie sprawdzili się na lekcji geografii i techniki w roli architektów przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia wystawy ich prac…

Czy wolny czas warto zarezerwować na trening dla naszego mózgu? Oczywiście, że tak! Trenowanie mózgu wpływa na koncentrację podczas pracy, lepszą pamięć, łatwość podejmowania dyskusji, formułowanie trafnych spostrzeżeń etc. Regularnie podtrzymywana aktywność mózgu pomaga także zapobiegać problemom związanym z naturalnym procesem starzenia się tego organu.Jak ćwiczyć mózg, aby efektywnie pracować? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie podczas lekcji chemii. Poniżej znajdziecie ich pomysły…..

„Śniadanie mistrzów- chcę mieć lepszą pamięć i koncentrację!” Nasi mali geniusze zdobywali na lekcji wiedzę na temat prawidłowego odżywiania, które wpływa na dobrą pamięć i koncentrację. Kolejnego dnia, przygotowali w asyście rodziców pełnowartościowe śniadania . Zapraszamy do galerii zdjęć…

KLASA 3 D

Na lekcjach matematyki i fizyki przeprowadzono gry i zabawy dydaktyczne rozwijające logiczne myślenie, pamięć i koncentrację.