W czwartek, 13 maja 2021 roku w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego pedagodzy zorganizowali kolejne spotkania dla dzieci z policjantką st. asp. p. Eweliną Reszczyńską z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Tym razem działaniami profilaktycznymi  zostali objęci uczniowie klas III. Zajęcia odbywały się on-line z wykorzystaniem platformy edukacyjnej Teams.
Celem zajęć było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo uczniów w sieci. Poruszony został problem hejtu, a także konsekwencji prawnych tego typu zachowań. Pani policjantka przypomniała uczniom o tym, że w wirtualnej rzeczywistości nic nie ginie i zawsze należy się zastanowić, czy warto dany wpis lub zdjęcie umieścić w przestrzeni cyfrowej. Przestrzegła również przed nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi, sugerując, że nie każda osoba poznana w sieci może być tą, za jaką się podaje. Uczniowie bardzo chętnie wysłuchali cennych wskazówek i porad, wykazali duże zainteresowanie tematem i chęć dalszych spotkań w celu wzbogacania wiadomości związanych z ceberprzemocą.