„Wiosna- ach to ty”

Poniedziałek, 21 marca 2022r.  dla uczniów klasy IIe był dniem pełnym wrażeń. Celem spaceru po osiedlu było szukanie oznak wiosny. Spacerując, dzieci miały okazję podziwiać wiosenne kwiaty: zawilce, przebiśniegi, fiołki, tulipany itp. Ten spacer  to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt oraz wspaniałe przeżycie dla uczniów. Dzieci poznawały przyrodę, patrząc, słuchając  i dotykając. Obserwowały krzewy, kwiaty. Słuchały odgłosów przyrody.
Spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody budzącej się do życia. W trakcie spaceru zadaniem dzieci było zaznaczenie wszystkich oznak wiosny na wcześniej przygotowanej karcie. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela. Uczniowie zrozumieli także to, że są za nią odpowiedzialni.