Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

16.01.2024 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” uczniowie klas I gościli funkcjonariusza z KM Policji we Włocławku p. Monikę Kowalewską. Spotkania policjantów z dziećmi wpisały się już w stały harmonogram działań poprawiających bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Tym bardziej jest to miłe, kiedy odbiorcami są najmłodsi, którzy żywo dzielą się z mundurowymi swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami. Podczas spotkania poruszano zagadnienia związane z bezpieczeństwem dziecka, jako pieszego uczestnika w ruchu drogowym. Dzieci brały czynny udział w zabawie ruchowej dotyczącej kierowania ruchem i bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Wykorzystując pomoce edukacyjne przekazano najmłodszym uczniom wiele cennych rad i wskazówek. Spotkanie okazało się na tyle interesujące, że dzieci dość niechętnie żegnały się z policjantką, oczekując na kolejne wizyty. Za wzmożoną aktywność i współpracę otrzymały opaski odblaskowe na rękę.