„Bezpieczne ferie” – zimowe pokazy służb ratowniczych nad Jeziorem Czarne we Włocławku

19 stycznia 2017 roku uczniowie klas IIIa, IIIb, IIId, IIIe uczestniczyli w pokazach służb ratowniczych nad Jeziorem Czarne we Włocławku. Na pokazy wybrano dzień bardzo piękny, ale jednocześnie bardzo mroźny. Podziwialiśmy hart ducha i zaangażowanie ratowników podczas demonstrowanych sytuacji. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sposobami ratowania osób, pod którymi załamał się lód. Uświadomiły sobie, jak bezpiecznie i rozsądnie korzystać z lodowisk oraz jak zdrowo i aktywnie spędzać ferie. Na koniec zaplanowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszyscy z przyjemnością skorzystali z możliwości ogrzania się i wspólnego podzielenia się wrażeniami z miło spędzonego dnia.