Bezpieczny Internet

14 lutego 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu klasy młodsze poznawały ABC bezpieczeństwa w sieci. Uczyły się jak rozważnie, kulturalnie i efektywnie korzystać z cyberprzestrzeni. Poznawały zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystania z nowoczesnych technologii. Rozmawiały na temat ograniczonego zaufania wobec ludzi poznanych w sieci. Zastanawiały się: „Grać czy nie grać w gry komputerowe?”. Ustalały wady i zalety tychże gier oraz korzystania z cyberprzestrzeni. Bawiły się przy tym bardzo dobrze,  oglądając filmy edukacyjne, rozwiązując krzyżówki, wykonując prace plastyczne. Wszystkie podejmowane działania dostarczały dzieciom wiele emocji i wrażeń. Ale najważniejsze, że cel został osiągnięty. Uczniowie zdobyli wiedzę,  jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Uczniowie kl. 3c,3d i 3e brali udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku był on obchodzony na całym świecie 8 lutego. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Centrum Programu Safer Internet oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, z inicjatywy Komisji Europejskiej.
         Głównym celem tego dnia było zachęcenie dzieci do podejmowania działań związanych z bezpiecznym dostępem do sieci i ochroną przed zagrożeniami płynącymi z Internetu. W klasach odbyły się pogadanki i zajęcia edukacyjne, w czasie których uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z komputera, Internetu i smartfonów, powtórzono, utrwalono i zapisano podstawowe zasady bezpiecznego i racjonalnego korzystania z Internetu. Odbyła się projekcja filmów poglądowych z serii Sieciaki.pl – „Poznaj bezpieczny Internet”. Dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu: nie ufaj osobom poznanym w sieci, szanuj innych w sieci, mów, jeśli coś jest nie tak, chroń swoją prywatność.