Biblioteka

   

Biblioteka SP 2 im. Polskich Olimpijczyków we Włocławku stanowi integralną część szkoły.

Głównym jej zadaniem jest wykorzystanie potencjału biblioteki jako przestrzeni do rozwijania

kompetencji czytelniczych oraz upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci.

Tygodniowy czas pracy biblioteki dostosowany jest do potrzeb uczniów i pracowników.

W roku szkolnym 2023/2024 biblioteka otwarta jest
od poniedziałku do czwartku od 7:00 do 15:00, w piątek od 7.00 do 13.45.

           Z biblioteki mają prawo korzystać:

 • Uczniowie
 • Nauczyciele zatrudnieni w szkole
 • Pracownicy obsługi
 • Rodzice

Zasady korzystania z wypożyczalni zawarte są w regulaminie biblioteki szkolnej.

 • Uczniowie klas I mogą korzystać z wypożyczalni od połowy października (po pasowaniu na czytelnika), mogą wypożyczyć jedną książkę na okres dwóch tygodni.
 • Uczniowie klas II – III mogą wypożyczyć maksymalnie dwie książki na okres dwóch tygodni.
 • Uczniowie klas IV – VIII mogą wypożyczyć maksymalnie trzy książki na okres dwóch tygodni.
 • Za wypożyczone książki czytelnicy odpowiadają materialnie, w przypadku zagubienia lub zniszczenia czytelnik ma obowiązek odkupienia książki takiej samej lub wskazanej przez nauczyciela-bibliotekarza.

Zasady korzystania z czytelni określone są w regulaminie czytelni.

Biblioteka pełni funkcje kształcąco-wychowawczą oraz kulturalno-rekreacyjną. Głównym zadaniem bibliotekarza jest uświadamianie uczniom korzyści płynących z czytania i rozwijania umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy.

W bibliotece gromadzone są potrzebne czytelnikom książki i materiały oraz prezentowane tematycznie wystawy, nowości czytelnicze.     

W bibliotece organizowane są wewnętrzne konkursy czytelnicze a osiągnięcia uczniów są eksponowane i nagradzane.

           W czytelni bibliotecznej uczniowie mogą w ciszy odrobić lekcje a nad tymi dziećmi, które z różnych powodów spędzają czas lekcyjny w bibliotece, sprawowana jest opieka.

Biblioteka bierze udział w podnoszeniu jakości pracy nauczycieli oraz promowaniu szkoły.

W BIBLIOTECE:
• chętnie Cię widzimy,
• nie stawiamy stopni,
• do niczego nie zmuszamy.

W BIBLIOTECE MOŻESZ:
• samodzielnie wybierać i wypożyczać książki,
• czytać czasopisma,
• wyszukiwać informacje,
• myśleć,
• mieć spokój,
• uśmiechać się.

ROK SZKOLNY 2023/2024

Ciekawa postać – interesujący zawód.

W środę, 5 czerwca 2024r. mieliśmy zaszczyt gościć emerytowaną nauczycielkę- bibliotekarkę, panią Zofię Kołtuńską. Spotkanie z uczniami klasy 4a zainspirował temat interesującego zawodu, jakim jest bibliotekarstwo, czyli praca w bibliotece. To było wydarzenie świetnie promujące ten zawód i jednocześnie mile nawiązujące do bezpośredniego kontaktu z uczniami oraz  wspomnień po latach. Uczniowie klasy 4a wysłuchali ciekawej historii związanej bezpośrednio z zamiłowaniem do książek i czytania, m.in. dotyczącej taty pani Zofii, który dla swoich dzieci podczas II wojny światowej tłumaczył baśnie z języka niemieckiego na język polski i zapisał gruby rękopis. Rękopis, który uczniowie podziwiali, ma już 84 lata.

Pani Zofia poruszyła różnorodne tematy, zaspokajając ciekawość słuchaczy. Cofnęła się do czasów dzieciństwa, wczesnej młodości, czasów studiów oraz z rozrzewnieniem opowiadała   o pracy w szkole, w której dzisiaj była gościem.

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.


 

„Podróż” w świat z pingwinami z „Zaczarowanej zagrody”

1 marca 2024 roku  uczniowie klasy 2 b wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Floryńską  wybrali się na  zajęcia do biblioteki szkolnej.  Temat zajęć  nawiązywał do aktualnie czytanej lektury. Uczniowie „podróżowali”  z bohaterami książki  Aliny i Czesława Centkiewiczów. Dzięki „Zaczarowanej zagrodzie” mali czytelnicy uczyli się szacunku do przyrody, poznawali  życie polskich polarników.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Wystawa „Włocławek: moje miasto”

W bibliotece szkolnej prezentowana była wystawa prac, które zostały  przygotowane w ramach lekcji tematycznych pt.: „Ojczyzna na wyciągnięcie ręki – działam, więc poznaję”. Autorami prac o Włocławku byli uczniowie z klasy 3 d.

———————————————————————————————————————————–

„Niczego w życiu nie należy się bać, należy tylko zrozumieć.
                                                                     Maria Skłodowska-Curie

Młody czytelniku, przyjdź do naszej biblioteki! Znajdziesz w niej nie tylko lekturę obowiązkową, ale także literaturę spoza  programu nauczania. Przyjdź, wypożycz książkę, która zaprosi Cię do świata przygód, a postacie literackie zabiorą Cię w świat niedostępny, znany tylko pisarzowi.
Przyjdź i przekonaj się, jaką literaturę lubisz.

———————————————————————————————————————————–

Nasza „Przerwa na czytanie” 2023

Szkolna biblioteka, nawiązując do wydarzenia Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom, zaprosiła uczniów SP2 do zaakcentowania w formie fotograficznej swojego udziału w organizowanej już po raz czwarty międzynarodowej edycji ósmej ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”.
Jednakże zamysłem naszej biblioteki było przedstawienie „Przerwy na czytanie” w szerokim znaczeniu, tzn. czytanie w dowolnej porze dnia , czy to w szkole, czy to w domu, po prostu w ogóle.

Plonem zaangażowania uczniów są poniższe zdjęcia, za które bardzo dziękujemy.

———————————————————————————————————————————

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.” – Cyceron

Minęły dwa miesiące i chcemy dokonać pewnych podsumowań. W okresie  od 4.09.2023r. do 31.10.2023r. czytelnicy chętnie odwiedzali bibliotekę szkolną. Wypożyczyli 347 książek. Najwięcej wypożyczeń mają uczniowie następujących klas: 1c-3 egz., 2c-37 egz., 3 c-38 egz., 4a i 4d po 7 egz., 5c-13 egz., 6c-14 egz., 7d- 13 egz., 8a- 22egz.

Zapraszamy wszystkich tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygody z książką, a czytelnikom życzymy dalszych poszukiwań bohaterów literackich.

Serdecznie dziękujemy także za liczne odwiedziny w czytelni szkolnej.

 

Dzień Nauczyciela – 14 październik

 

Ten dzień to również Dzień Ucznia – Ślubowanie Klas Pierwszych, który  w naszej szkole , w tym roku przypadł 18 października. To szczególny dzień wśród licznych uroczystości w drodze naukowej ucznia.

Także w bibliotece oczekujemy uczniów w sposób wyjątkowy i serdeczny. Dla Nich też mamy Dzień Ucznia w przestrzeni stworzonej z szerokiej palety książek – Dzień Pasowania na Czytelnika.
W roku szkolnym 2023/2024 przypada 27 października.

Piątek, 27 października 2023 roku to kolejny ważny dzień w szkolnym życiu Pierwszoklasistów. Uczniowie  klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika. Uroczystość pasowania odbyła się w Filii nr 11 MBP w Browarze B. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych związanych z wiedzą czytelniczą. Uczniowie wykazali się dużą znajomością literatury dziecięcej. W czasie uroczystego pasowania na czytelnika uczestnikom wręczono karty biblioteczne oraz każda klasa otrzymała Dyplom Pasowania na czytelnika.

Zapraszamy do galerii:


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest organizowany przez International Association of School Libriarianship (IASL).
Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a poszczególne szkoły same decydują, jaką datę w październiku wybrać.  ( Źródło: Biblioteka w Szkole nr 07-08/2023.)

HASŁO MMBS 2023 – „BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”


Światowy Dzień Serca – święto obchodzone corocznie w ostatnią niedzielę września z inicjatywy Światowej Federacji Serca z udziałem i przy współfinansowaniu WHO i UNESCO. Obchody Dnia mają na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Za: Wikipedia

Uczniowie z młodszych klas wysłuchali tekst z oglądanego filmu, czytany przez nauczyciela – bibliotekarza. 

Uzupełniająco obejrzeli film pt. „Serce” z serii „Było sobie życie”.

W zasobach biblioteki szkolnej znajduje się też książka o tytule „Serce”, napisana w XIX wieku,
Serce” to pamiętnik Henryka, chłopca, który opisuje z dziecięcą szczerością i naiwnością ważne wydarzenia ze swojego życia, szkolne historie, odwiedziny przyjaciół, czyli to wszystko, co kilkulatka czy kilkunastolatka interesuje i fascynuje. Oprócz relacji Henryka dołączone są wypowiedzi w postaci listów. Za: Wikipedia
„Serce” (wł. Cuore) – powieść dla dzieci Edmonda de Amicisa z 1886 r. Przedstawia losy 11-letniego chłopca, ucznia włoskiej szkoły podstawowej.
Pierwsze polskie tłumaczenie (autorstwa Heleny z Russockich Wilczyńskiej) ukazało się w 1887 r. Powieść przedstawia rok szkolny 1881/1882  z perspektywy Henryka, ucznia trzeciej klasy szkoły podstawowej w Turynie. Henryk utrwala – w formie pamiętnika – zdarzenia, które mu się przytrafiły lub których był świadkiem, dotyczące głównie jego samego, jego rodziny lub kolegów ze szkoły. Wydarzenia te, często nawiązujące do historii zjednoczenia Włoch, są pretekstem dla ukazania wartości, którymi kierował się główny bohater, a także wskazówką dla czytelników książki.

Bohaterowie
Henryk i jego rodzina:

 • Henryk Bottini– główny bohater powieści, 11-letni chłopiec, uczeń szkoły podstawowej,
 • Albert Bottini– ojciec Henryka,
 • matka Henryka– żona Alberta Bottiniego, zajmuje się domem,
 • Sylwia Bottini– starsza siostra Henryka, uczennica szkoły podstawowej.

Pozostałe osoby:

 • Ernest Derossi– najlepszy uczeń w klasie, pochodzi z Piemontu,
 • Garrone– najlepszy przyjaciel Henryka, najstarszy uczeń w jego klasie,
 • Coretti– drugi z przyjaciół Henryka, syn handlarza drzewem i weterana wojny prusko-austriackiej,
 • Coraci– uczeń, który przyjechał do Turynu z Reggio w Kalabrii i nazywany z tego względu Kalabryjczykiem,
 • Antoś Rabucco– najmłodszy uczeń w klasie, syn murarza i nazywany  z tego powodu Mularczykiem,
 • Franti– najgorszy uczeń w klasie, czarny charakter powieści.

Za: Wikipedia


ROK SZKOLNY 2022/2023

Maciejka Mazan   „Na wakacje”

Dokąd jedziesz na wakacje?

W góry lub nad morze.

Dokąd można jeszcze jechać?

Kto powiedzieć może?

Można jechać na wycieczkę

i spać pod namiotem,

po jeziorze pływać łódką

albo wodolotem.

Można w lesie sobie zbierać

jagody i grzyby,

Można sobie – gdy ktoś lubi –

łowić w rzece ryby.

A gdy ktoś jest bardzo dzielny

– bo są takie zuchy –

Można zwiedzać stare zamki,

w których straszą duchy?

 

Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą:

1.Pływamy tylko w miejscach dozwolonych i strzeżonych.        

 1. Jeśli źle się poczujecie – wychodzimy z wody.
 2. Widząc coś niepokojącego w wodzie – wzywamy dorosłych.
 1. Nie wolno podpływać bezpośrednio do  tonącego.
 1. Tonącemu zawsze podajemy przedmiot utrzymujący się na wodzie
 1. Zawsze kąp się w grupie.
 2. W wodzie to tonący jest zawsze silniejszy.
 3. Na łódce, kajaku, motorówce używaj kamizelki ratunkowej.

Przestrzegaj żelaznych zasad!

 1. Nie wchodź do wody bezpośrednio po spożyciu posiłku.
 1. Nie wskakuj gwałtownie do wody rozgrzany dłuższym opalaniem.
 2. Nigdy nie skacz ( zwłaszcza na głowę ) do nieznanej wody.
 1. Zawsze zbadaj głębokość wody oraz ukształtowanie dna.
 1. W trakcie kąpieli nie krzycz, nie wzywaj pomocy, jeśli faktycznie nie jest Ci ona potrzebna.
 1. Nie wrzucaj do wody śmieci, szkła.
 2. W przypadku złego samopoczucia, uczucia zimna – natychmiast wyjdź z wody.
 1. Pływając, nie oddalaj się od wyznaczonego strzeżonego miejsca na kąpielisku.

wiersz D. Gellnerowej

„6 bezcennych rad dla tych, co wędrują w świat”

Co mieć trzeba, by – gdy zakwitną bzy,

gdy się zazieleni wszystko

wśród letnich słońca błysków –

móc wyruszać na wycieczki

poprzez łąki, górki, ścieżki?

 1. W pierwszym rzędzie tenisówki, bo najlepsze są na wędrówki. Mogą tez być adidasy, by wygodnie przejść przez lasy.
 2. Plecak także mieć potrzeba, mały plecak albo chlebak. W nim kanapki, no i picie. Spakowane? – Znakomicie!
 3. Uśmiech na wycieczkę też do plecaka z sobą bierz.
 4. Towarzystwo, moi mili, takie, by nie lazło w tyle. Takie, by na widok chrząszcza nie chowało się po gąszczach. Takie, żeby, proszę was, nie wrzeszczało idąc w las.
 5. Mapa, kompas – to wiadomo – nie zostają same w domu.
 6. Gdy już wszystko spakowane, budzik sobie nastawiamy, bo kto chce iść na wycieczkę, musi wcześnie wstać – koniecznie.

No, już dość tych rad – wyruszamy jutro w świat!

 


Święta związane z bibliotekami, książkami i czytelnictwem są obchodzone niemal przez cały rok.

W kwietniu przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia), Międzynarodowy Dzień Wolności Prasy (20 kwietnia), Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia), natomiast w maju: Dzień Bibliotekarzy i Tydzień Bibliotek (8 – 15 maja).

W naszej szkole uczniowie mieli okazje do obcowania ze światem i środowiskiem książki. Odwiedzili dwie filie nr 6 i 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Arentowicza, gdzie uczestniczyli w pasowaniu na czytelnika, zajęciach czytelniczych i plastycznych.  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki publicznej i szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Po takim wprowadzeniu młodzi czytelnicy w obecności swoich wychowawczyń odwiedzili szkolną bibliotekę by rozpocząć  wypożyczanie książek. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę zadowoleni i pełni wrażeń, obiecując, że będą często ją odwiedzać!

Ponadto uczniowie gościli w klasie Panią z księgarni „Gdańscy”, która czytała dzieciom baśnie.

Starsze klasy, np. klasa 3D uczestniczyła w zajęciach czytelniczych zorganizowanych w filii nr 6 MBP przy ul. Żytniej .

 


 

22 marca 2023 r.w czytelni szkolnej miało miejsce szczególne wydarzenie. W ramach Tygodnia Regionalnego prezentowaliśmy wystawę przedmiotów charakteryzujących kujawski region. Pięknie prezentowały się fajansowe naczynia w kobaltowych kolorach i charakterystycznym kwiatowym wzorem, haftowane serwety oraz duża lalka w stroju Kujawianki. Wystawie towarzyszyła wystawka książek i map poświęcona Kujawom i Włocławkowi oraz projekcja filmu o folklorze kujawskim.

Wystawa, która budziła zachwyt i refleksję nad bogactwem naszego folkloru,  powstała między innymi dzięki uprzejmości włocławskiej regionalistki, pani Krystyny Zagrabskiej.  Zwiedziły ją 22 klasy.

Zwieńczeniem wystawy w czytelni i zdobytej wiedzy na lekcjach było  uzupełnienie kart pracy, które prawidłowo wypełnione wzięły udział  w losowaniu nagród.

———————————————————————————————————————————–

Spotkanie z… Mikołajem Kopernikiem

27 lutego 2023r. odbyły się lekcje biblioteczne dla klas szóstych. Tematem przewodnim zajęć było przybliżenie sylwetki wielkiego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, który jest jednym z patronów roku 2023. Na tej niecodziennej lekcji w czytelni szkolnej uczniowie zapoznali się z bardzo  ciekawymi faktami z życia oraz odkryć zacnego naukowca. Uczniowie obejrzeli krótki filmik, rozwiązali krzyżówkę i kartę pracy. Dumą napawał ich fakt , iż jeden z Wielkich Polaków pochodzi z pobliskiego Torunia, który tak często odwiedzają.


„(Nie) oceniaj książki po okładce” to konkurs , którego celem było wykonanie i zaprojektowanie okładki, ilustracji dotyczącej wybranej (ulubionej) książki lub opisanie jej poprzez dowolny tekst literacki .Wyniki i nagrodzone prace:
Kategoria I – klasy I-III

I miejsce- Alicja Lewandowska, 3c

II miejsce – Sara Ornat, 3c
 

II miejsce – Lena Marciniak, 3d

III miejsce-  Naomi Kitłowska, 2d

III miejsce-  Amelia Jaskólska, 3d

wyróżnienie: Jan Andrzejewski, 3d

Kategoria II:  klasy IV-VIII

I miejsce- Nina Kwiatkowska, 8e

II miejsce – Zuzanna Rudzińska, 8d

III miejsce – Aleksander Andrzejewski, 5b

wyróżnienie : Nikola Orlińska, 8e
 

Spotkanie w MBP

Nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o książki autorstwa pana Antoniego Benedykta Łukaszewicza. Ten laureat licznych nagród za swoje publikacje , m.in. Ministra Kultury i Sztuki, a także Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego chętnie spotyka się z czytelnikami, aby popularyzować kulturę i gwarę kujawską. Teraz nasi uczniowie będą mogli dowiedzieć się, co na Kujawach znaczyły słowa: lapa, drewnioki czy bunda.

W 2022 roku Międzynarodowy Dzień Tolerancji przypada  16 listopada.

W Deklaracji Zasad Tolerancji stwierdzono, że „tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą uczestniczyli w lekcji bibliotecznej dotyczącej tolerancji. Wypowiadali się na temat znaczenia słów: tolerancja, stereotyp, uprzedzenie. Wysłuchali przykładów wziętych z życia codziennego oraz obejrzeli film „Urodziny Maćka- o tolerancji”.

———————————————————————————————————————————–

Gimnastyka w rytm wierszyka

Janina Porazińska swoją twórczość poświęciła szczególnie dzieciom. Pisała:

„Kochane dzieci!

  W mym domku siadam,  

   papier rozkładam,

   maczam stalówkę,

   podpieram główkę

   i opowiadam.”

Dzień  urodzin pani Janiny Porazińskiej,tj. 29 września ustanowiono Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. W naszej szkole głośno czytamy także w październiku.

Klasa 3A usłyszała o lekturze „Pamiętnik Czarnego Noska” i z nią gimnastykowała się na lekcji WF, wykonując różne ćwiczenia gimnastyczne. Ćwiczenia wykonywane były także do wierszy głośno czytanych przez nauczyciela – bibliotekarza. Wiersze, autorstwa Jana Brzechwy inspirujące do ćwiczeń, to: „Na wyspach Bergamutach”, „Kaczka Dziwaczka”, „Mucha”, „Żółw”, „Małpy” i „Leń”.

Lekcja upłynęła radośnie i bardzo szybko.

 

———————————————————————————————————————————–

Książka uczy i bawi

         Czytajmy książki! Jak mawiała polska noblistka Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Dosłownie uczniowie klasy 8b uczestniczyli w zabawie z książkami. Wykorzystali lekturę pt. „Pan Tadeusz” do ćwiczeń sprawnościowych na lekcji wychowania fizycznego, pokonując testy i sprawdzając swoje możliwości.

        Wyzwaniem było przejście z książką na głowie. Była to emocjonująca lekcja.

W ten sposób upamiętniliśmy Rok Romantyzmu.


Dzień Uśmiechu w bibliotece

7 października 2022 roku bibliotekę odwiedziły klasy: 2c i 3 d,  by wypożyczyć książki. Każdy uczeń otrzymał radosny uśmiech. Uświadomiliśmy uczniom rolę uśmiechu w życiu każdego człowieka   i w poprawieniu nastroju. Stworzyliśmy okazję do doświadczania radości  ze wspólnej zabawy. Uczniowie powitani zostali „iskierką przyjaźni” oraz rymowanką:

 „Wszyscy mali oraz duzi
Mają uśmiech dziś na buzi,
Każdy dzisiaj to pamięta:
Buzia ma być uśmiechnięta”.

Na zakończenie miłych odwiedzin uczniowie otrzymali zakładki  do książek do pokolorowania i używania. Czas pobytu uczniów w bibliotece umilała muzyka relaksacyjna  z odgłosami natury.


———————————————————————————————————————————–

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

stał się okazją do zaprezentowania umiejętności poprawnego czytania przez uczniów – przedstawicieli klas III – cich naszej szkoły. Uczniowie czytali teksty autorstwa pani Jadwigi Jałowiec „Siądź przy leśnej drodze…” i pana Jacka Cudnego „Wiersze za jeden uśmiech” i „Zwierzaki”.

Klasy reprezentowali następujący uczniowie:

Kl. III A

– Kornelia Kudlińska

– Hubert Łuczak

– Nina Peplińska

Kl. III B

– Kornel Kontowicz

– Ada Zielińska

– Filip Wudarczyk

Kl. III C

– Adam Ziółkowski

– Justyna Waszkiewicz

– Michał Cichocki

Kl. III D

– Nikola Jankowska

– Jan Andrzejewski

– Aleksandra Janecka

Kl. III E

– Filip Ździebłowski

– Julia Dobrowolska

– Gabrysia Ziółkowska

Film prezentujący umiejętności czytelnicze dzieci: https://youtu.be/526hn0sbxaU

 

Uczestnikom tegorocznej akcji czytelniczej serdecznie dziękujemy i zachęcamy do jak najczęstszego czytania w domu z najbliższymi, korzystając z księgozbioru naszej szkolnej biblioteki.