„Budujemy mosty 2021”-

Anwil dla Włocławka „Budujemy mosty 2021- pod hasłem :  „Wybór jest prosty – buduj z Dwójką solidne mosty !”

Dofinansowanie:  13 526,00 zł

W projekcie uczestniczą uczniowie klas 4-5.

Grupa 1 „ Babciu naucz mnie gotować, ja nauczę Cię głosować i kupować” oraz „Planeta Robotów”- zajęcia warsztatowe, których celem jest poznanie naszej małej ojczyzny ,, Włocławka”. Udział w sesji Rady Miasta, poznanie pracy posłów i senatorów. Zapoznanie się  potrawami regionalnymi  i wspólne gotowanie  seniorami. Podczas zajęć uczestnicy poszerzą swoją wiedzę o wybrane sylwetki włocławskich koszykarzy. Zajęcia warsztatowe z robotyki i oprogramowania-  celem będzie konstruowanie robotów  i układów automatyki oraz tworzenie odpowiedniego oprogramowania  do nich. Na wybrane zajęcia zostaną zaproszeni seniorzy, którzy wspólnie z uczestnikami będą poszerzali swoją wiedze na temat robotyki.

Grupa 2 „Okiem kamery – dokumentujemy piękno i historię naszej małej ojczyzny” oraz „OBIEKTYW-ni promują piękno i historię małej okolicy”- zajęcia warsztatowe w czasie których uczestnicy nabędą umiejętność posługiwania się aparatem cyfrowym z funkcją nagrywania. Zapoznają się z obsługą darmowych programów do obróbki filmu. Ich zadaniem będzie nagranie krótkiego materiału filmowego o wybranych miejscach we Włocławku. Dzięki temu w sposób atrakcyjny poszerzą wiedze na temat historii Włocławka. Celem zajęć OBIEKTYW-ni będzie rozwijanie umiejętności posługiwania się środkami artystycznymi, właściwymi dla przedmiotu podstaw fotografii. Główny nacisk zostanie położony na nabycie umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym oraz zainteresowanie historią regionu.

Podsumowaniem pracy nad projektem będzie wycieczka do Warszawy   i zwiedzanie Parlamentu.