,, CIEKAWSKIE PIERWSZAKI- JAK POZNAĆ ŚWIAT W KLASIE ?”

ŚWIETLICA SZKOLNA

p. Jolanta Magdzińska, p. Kamila Szylbert

W poniedziałek, 29 listopada 2021 r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w trzecich zajęciach w ramach Projektu Ciekawskie pierwszaki. Jak poznać świat w klasie, które dotyczyły tematu: Jak odnaleźć się na drodze? Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania  przygotowaliśmy salę w taki sposób, aby przypominała schemat ulic naszego Miasta. Następnie dzieci poruszały się po wyznaczonych uliczkach. Istotnym elementem było, aby odnaleźć drogę do szkoły. Pomocna w tym była znajomość znaków drogowych.

Odbyła się także projekcja filmu pt.: Kto steruje światłami w mieście?  Na zakończenie, w trakcie rozmowy kierowanej, uczniowie, wykorzystując zdobytą wiedzę, udzielali odpowiedzi na pytanie: Jak odnaleźć się na drodze?