,,Dobre, bo nasze, dobre, bo lokalne”.

22 maja 2018 roku uczniowie klas I – V wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu pt. ,,Pogłębienie wiedzy i świadomości konsumentów na temat tradycyjnych kefirów, twarogów, masła, śmietany oraz zwiększenie rozpoznawalności i poprawiania wizerunku produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami”. Jego celem było uświadomienie dzieciom wagi przetworów nabiałowych w piramidzie żywieniowej oraz przedstawienie korzyści wynikających z wprowadzenia do diety produktów naturalnych Zajęcia rozpoczęły się dyskusją na temat zdrowego stylu życia oraz wagi zdrowego odżywiania w rozwoju dziecka. Uczniowie dowiedzieli się o szkodliwych dodatkach, tj. o konserwantach, barwnikach, sztucznych substancjach smakowych, które źle wpływają na prawidłowy rozwój młodego człowieka. Podczas spotkania odbyła się prezentacja produktów Kujawskiej Spółdzielni Mleczarskiej KeSeM. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał praktyczny upominek – śniadaniówkę.
Koordynatorem akcji była Pani Agnieszka Grześ – Studio Reklamy ,,Trójka”. Zajęcia poprowadziła Pani Katarzyna Jankowska – animator zabaw.
Bardzo dziękujemy Organizatorom projektu.