Dzień Edukacji Narodowej – to czas składania podziękowań wszystkim pracownikom oświaty za ich codzienną pracę i poświęcenie włożone w kształtowanie postaw, zachowań i umiejętności młodzieży. To dzięki ofiarności nauczycieli i umiłowaniu zawodu kolejne pokolenia mogą pogłębiać wiedzę, rozwijać umysły, szlifować talenty.

12 października pani Wanda Porębska i pani Ewa Sempławska odebrały Nagrody Prezydenta Miasta Włocławka pana Marka Wojtkowskiego.

14 października 2016 r w naszej szkole odbyła przepiękna uroczystość, w której uczestniczyli zaproszeni emeryci, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi SP2.
Na początek mile zaskoczyła wszystkich przygotowana przez uczniów Galeria Portretów Nauczycieli.

-Wzruszającą część artystyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły, absolwent Adam Latowski i gość Kamil Skowroński pod bacznym okiem pani Jolanty Magdzińskiej i pana Kamila Krygiera.
-Po części artystycznej pani dyrektor Magdalena Lewandowska wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły .

Rozstrzygnięcie konkursu pt. ,,Portret mojego nauczyciela”