Dzień Postaci z Bajek

09.11.2016r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Postaci z Bajek”. Już od rana w holu szkoły uczniów przywitała Myszka Miki i inne bajkowe postaci, które zapraszały do wspólnej zabawy przy muzyce. Zadaniem uczniów w poszczególnych grupach wiekowych było przygotowanie stroju postaci z bajek takich jak: „Czerwony Kapturek”, „Smerfy”, „Kotw butach”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali multimedialne krzyżówki i rebusy, oglądali fragmenty bajek, odbył się multimedialny konkurs „Zgaduj-zgadula”i konkurs na najoryginalniejszy strój. Ponadto uczniowie wykonywali inne zadania dotyczące bajkowych postaci, były to kolorowanki, prace plastyczne, układanie rymowanek i wierszyków. Dzieci i rodzice wykazali się pomysłowością, inwencją twórczą i zaangażowaniem. Cieszymy się, że ten dzień spotkał się z tak sympatycznym przyjęciem. W szkole było bardzo  wesoło i kolorowo.