Dzień Ziemi w klasie 2 b

Z okazji Dnia Ziemi  uczniowie z klasy 2b postanowili wziąć udział  w małym ekologicznym projekcie. Ich zadaniem było posadzenie nasion fasolki  i obserwowanie w przyszłości ich wzrostu. Działanie to miało na celu podkreślenie znaczenia ochrony środowiska oraz edukację na temat roślin i ich potrzeb. W ramach  projektu dzieci miały okazję nauczyć się o istotnych aspektach związanych  z roślinami oraz co można zrobić, aby chronić naszą planetę. Sianie fasolki to prosta  i fascynująca nauka, która pozwoli dzieciom poznać proces wzrostu roślin i wpływ czynników zewnętrznych na ich rozwój. Początkowo każde dziecko otrzymało małą doniczkę, ziemię oraz nasiona fasolki. Pod okiem nauczyciela przystąpiły do pracy. Przestrzegając dokładnie instrukcji, wsadziły nasiona do gleby, podlały je wodą i umieściły w odpowiednim miejscu o dostatecznym dostępie światła słonecznego.

Ten mały eksperyment pomógł uczniom zrozumieć, jak ważne jest dbanie o przyrodę. Dzieci nauczyły się również, że muszą szanować ziemię, wodę i powietrze, które są niezbędne do wzrostu wszystkich roślin. Sianie fasolki było doskonałym sposobem na świętowanie Dnia Ziemi w klasie 2b. Uczniowie mieli możliwość nie tylko zdobyć wiedzę na temat roślin, ale także na własne oczy przekonać się, jak pięknie może rozwijać się natura, gdy jest odpowiednio pielęgnowana. Poprzez wspólne działanie uczestniczyli w budowaniu świadomości ekologicznej i pokazali, że każdy może wnieść  wkład w ochronę naszej planety.