Projekt –„Kocham czytać”  – 2017r.

obrazek

Głównym celem projektu jest upowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci oraz „zarażenie” ich miłością do czytania. Uczniowie wyrażą własną opinię na temat przeczytanych książek, będą doskonalić technikę czytania oraz uważnego słuchania, rozwijać wyobraźnię i kreatywność.

Cele
upowszechnienie czytelnictwa,
– rozwijanie zamiłowania do czytania książek,
– doskonalenie techniki czytania,
– współpraca w grupie rówieśniczej,
– kształtowanie umiejętności poprawnego wypowiadania się,
– uważne słuchanie,
– rozwijanie umiejętności posługiwania się technologiami informacyjno- komunikacyjnymi,
– pobudzanie i rozwijanie wyobraźni i kreatywności.

Postęp działań
1.  Autoprezentacja uczestników projektu.
2. Pisanie bajki w storybird.
3. Wykonanie lapbooka z wybranej lektury.
4. Wykonanie zakładek dla współpracującej klasy.
5. Spotkanie czytelnicze na skype.
6. Ulubiona książka z dzieciństwa naszych rodziców.
7. Mój ulubiony bohater – wspólna prezentacja.
8. Pisanie listu zachęcającego do przeczytania wybranej książki.
9. Ewaluacja.

Uczniowie na bieżąco prowadzą wieże czytelniczą motywującą do systematycznego czytania. Uczniowie piszą raporty z ulubionych książek, prezentują książkę w klasie. Zachęcamy uczniów do wizyt w bibliotece, uczestniczymy w lekcjach bibliotecznych.

Działania są dostosowane do możliwości uczniów. Każda ze szkół będzie realizować zadania w okresie od połowy stycznia do końca maja. Ewaluację przewidujemy na początek czerwca 2017r.

Spodziewane efekty
Wzrost umiejętności komunikacyjnych, komputerowych, społecznych i pracy w grupie. Pobudzenie wyobraźni i kreatywności uczniów. Uczniowie napiszą bajkę i list, wykonają rysunki, lapbook, zakładki, zaprezentują ulubione książki za pomocą raportu i ustnej prezentacji. I przede wszystkim: POKOCHAJĄ CZYTAĆ KSIĄŻKI!

Agnieszka Walicka Jaworzno Szkoła Podstawowa nr 16 im. Konstytucji 3 Maja
Elżbieta Węgrzynowska Oleśnica Szkoła Podstawowa w Sokołowicach
Ewa Bugaj Oleśnica Szkoła Podstawowa w Sokołowicach
Izabela Kostrzewa Zabrze Szkoła Podstawowa nr 6
Joanna Milewska Włocławek Szkoła Podstawowa nr 2 we Włocławku (klasa 3a)
Marta Stańczyk Lubomino Zespół Szkół w Lubominie
Patrycja Bartman Jaworzno Szkoła Podstawowa nr 16 im. Konstytucji 3 Maja

Projekt –„Mój region– moja Mała Ojczyzna ”  – 2017r.

Projekt polega na przybliżeniu i zapoznaniu się z tradycją i kulturą regionu, w którym mieszkamy.

Cele
1. Poznanie kultury, historii i architektury Warmii i Kujaw.
2. Propagowanie regionalnej tradycji i kultury ludowej
3. Kształtowanie szacunku wobec dorobku kulturowego regionu.
4. Przybliżenie trudnych zagadnień historycznych w dostępny i atrakcyjny dla dzieci sposób.
Postęp działań
1. Zaprezentowanie słownictwa gwary regionalnej w formie np. prezentacji, filmiku, słowniczka, itp.
2. Zapoznanie się z elementami stroju ludowego, podstawą tańców regionalnej, tradycją regionalną np. warsztat tańców ludowych, obrazowanie stroju regionalnego, itp.
3. Stworzenie albumów architektury regionalnej w dowolnej formie.

Spodziewane efekty
1. Poznanie tradycji, kultury i architektury regionalnej przez młode pokolenie.
2. Wymiana doświadczeń.
3. Zaprezentowanie wytworów pracy dzieci.

Uczestnicy projektu
Joanna Katarzyńska-Piskórz Szkoła Podstawowa nr 25 z O.I. im H.Ch.Andersena  Olsztyn
Joanna Molczyk Szkoła Podstawowa nr 2 Włocławek

Projekt –„Easter celebration – culture exchange”  – 2017r.

Celem współpracy jest wymiana informacji między krajami (Finlandia, Rumunia, Turcja, Polska). Uczniowie zbierają informacje, przygotowują prezentację oraz kartkę świąteczną na temat Świąt Wielkanocnych. Uczniowie używają języka angielskiego w trakcie wymiany informacji ze szkołami partnerskimi. Dzięki projektowi etwinning uczniowie uczą się nie tylko komunikować w języku angielskim, ale dowiadują się również, że znajomość języków obcych jest bardzo ważna w dzisiejszym świecie, ponieważ przyczynia się do rozwoju współpracy między narodami.

Uczestnicy projektu

aurelia lazar Colegiul National de Arte „Regina Maria”, Constanta, Constanța Rumunia
Elena Mocioc SCOALA GIMNAZIALA ” NICOLAE IORGA ” , Pitești Rumunia
Felicia Negru (Założyciel) Şcoala Gimnazială nr.3 Râşnov, Râşnov Rumunia