,, EKO- AGENCI- W POSZUKIWANIU DOBERGO KLIMATU”

Klasa II B

p. Małgorzata Sołomonow

Program „Eko agenci – w poszukiwaniu dobrego klimatu” ma na celu wzbogacenie wiedzy ekologicznej uczniów w integracji z innymi przedmiotami oraz zbudowanie odpowiedniego stosunku do zmian klimatycznych. Jednym z celów programu będzie pokazanie uczniom, jak w świadomy i zaangażowany sposób można brać udział w projektach społeczno-ekologicznych oraz że nawet najmłodszy może wprowadzać zmiany i być przykładem działań dobrych dla klimatu i dla ludzkości. Uczniowie będą zachęcani do nauki przez aktywne uczestnictwo w rozwiązywaniu problemów, które będą dotyczyły bliższego i dalszego otoczenia (dom, szkoła, miasto, kraj).

Uczniowie klasy 2 b w ramach projektu stworzyli pojemniki do segregacji odpadów w klasie.


           W ramach projektu uczniowie klasy 2 b dali drugie życie śmieciom i tym sposobem ograniczyli odpady. Ze starych słoików zrobili wazoniki i lampiony, a z puszek i butelek plastikowych instrumenty muzyczne. Obejrzeli również filmik edukacyjny Polskiego Alarmu Smogowego – Mr. Smokey PL. Uczniowie wykonali dwa obowiązkowe zadania: uczyli się segregować śmieci oraz wymyślali, co można zrobić ze smogiem.
           A teraz- po feriach- uczniowie klasy 2 b przystępują do realizacji zadań w II module.

II moduł

Podczas realizacji zadań II modułu uszyliśmy woreczki na owoce i warzywa z nieużywanych firanek oraz torby ze starych koszulek. Urządziliśmy w klasie burzę mózgów na temat odpowiedzialnych zakupów. Powstało wiele pomysłów  na ograniczenie kupowania różnych rzeczy – wymiana książkowa, oddawanie zbyt małych ubrań, recykling odpadów.

III moduł

Realizację III modułu rozpoczęliśmy od rozwijania świadomości dotyczącej prowadzenia zdrowego trybu życia. Kolejnym punktem naszej eko-aktywności było zwrócenie uwagi na dobranie diety dobrej dla środowiska. W czasie obchodów Dnia Ziemi uczyliśmy się, jak zadbać o przyszłość Ziemi, planując mądre, przemyślane zakupy każdego dnia, aby nie nakręcać produkcji plastików oraz nie marnować żywności. Przygotowaliśmy plakaty oraz przeprowadziliśmy pogadanki o ochronie naszej planety.
       

I tymi zadaniami zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego „Eko-agenci- w poszukiwaniu dobrego klimatu.