,, EKOLOGIA- JAK CHRONIĆ ŚRODOWISKO ?”

ŚWIETLICA SZKOLNA

p. Renata Kujawa, p. Barbara Woźniak, Magdalena Szkołuda- Krawczuk

https://wklasie.uniwersytetdzieci.pl/program/ekologia-jak-chronic-srodowisko

UNIWERSYTET DZIECI W KLASIE – EKOLOGIA

   W poniedziałek, 29 listopada 2021 r., uczniowie klasy 1c uczestniczyli w pierwszych zajęciach w ramach Projektu Ciekawskie pierwszaki. Ekologia. Jak chronić środowisko?, które dotyczyły tematu: Jak być dobrym przyjacielem?

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania uczniowie przygotowali niezbędne materiały. Lekcję rozpoczęła projekcja filmu edukacyjnego, w którym lek. wet. Ewa Kaczmar z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM opowiadała o przykładach przyjaźni w świecie zwierząt. Następnie uczniowie poznali historię mieszkańców odległej planety PIRX, którzy wysłali w kosmos ekspedycję badawczą w poszukiwaniu definicji prawdziwego przyjaciela. Realizując kolejne aktywności, dzieci próbowały im w tym pomóc. Analizując przyniesione z domu ilustracje, uczniowie wskazywali, jakie zachowania można uznać za przyjacielskie, a jak prawdziwy przyjaciel na pewno się nie zachowa. Podczas aktywności z włóczką dzieci przekonały się, jak silne więzi i zależności łączą grupę przyjaciół. Pracując w parach, poszukiwały – niezbędnej w prawdziwej przyjaźni – równowagi. Na zakończenie każde dziecko odpowiedziało kosmitom na ich pytanie, rysując to, co wydawało mu się najważniejsze w byciu dobrym przyjacielem.