Europejski Dzień Języków

26 września 2018 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Był on wyjątkowy, choćby ze względu na to, jakie przyświecały mu cele – motywowanie uczniów do nauki języków obcych, wykazanie się przez uczniów wiedzą na temat krajów anglojęzycznych, rozwijanie umiejętności językowych. Nauczyciele przygotowali i przeprowadzili ciekawe, inspirujące i rozwijające kreatywność uczniów lekcje, podczas których było wiele śmiechu, zabawy i nauki. Wielką frajdę sprawiło przygotowanie prac plastycznych. Uczniowie klas I – III wykonali plakaty swoich ulubionych zabawek w kolorach flag wybranego państwa europejskiego, zaś klas IV-VIII plakaty zachęcające do nauki języków obcych. Niezwykle interesujące były również projekty multimedialne pt. „Moja przygoda z językiem obcym” przygotowane przez uczniów na podstawie ich własnych doświadczeń i zainteresowań. Efektem końcowym była prezentacja podczas lekcji języka angielskiego.