Gala Wolontariatu

05.12.2019 r.

            We czwartek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.  Z tej okazji uczniowie klas ósmych, którzy zaangażowali się w pracę na rzecz innych w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, uczestniczyli w Uroczystej Gali pod Patronatem  Prezydenta  Miasta Włocławek – dra Marka Wojtkowskiego.

           Jednym z głównych organizatorów było Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Impreza zrealizowana została w Teatrze Impresaryjnym  im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku. W trakcie jej trwania nie tylko zapoznaliśmy się z inicjatywami realizowanymi przez Wolontariuszy z włocławskich szkół, otrzymaliśmy pamiątkowe statuetki, ale także mogliśmy wysłuchać interpretacji utworów muzycznych w wykonaniu młodych, zdolnych włocławian. Ostatnim punktem programu  był słodki poczęstunek, który  czekał na nas we foyer teatru.

           Dyrektor szkoły – Ilona Składanowska serdecznie dziękuje wolontariuszom za wszystkie podejmowane działania na rzecz drugiego człowieka oraz koordynatorce wolontariatu Pani Kamili Szylbert.