I Bieg Młodego Patrioty

I Bieg Młodego Patrioty – 28 listopada 2017 roku godzina 12:00
,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” – Cyprian Kamil Norwid. Z takim oto przesłaniem biegli przedstawiciele społeczności szkolnej w wielopokoleniowej sztafecie zorganizowanej w ramach obchodów Roku dla Niepodległej. Rozpoczęli ją nauczyciele, dzierżąc w rękach biało – czerwoną flagę – symbol czystości, odwagi i męstwa. Tuż za nimi młodzież z oddziałów gimnazjalnych, uczniowie klas VII – I oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Bieg pozbawiony był rywalizacji.
Jego uczestnicy udowodnili, że ,,patriotyzm to jedyna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna”.
Pani Dyrektor Ilona Składanowska zwróciła uwagę na symbolikę przedsięwzięcia oraz postawę uczniów pełną szacunku i oddania Ojczyźnie. Podkreśliła również wagę międzyszkolnej i uczniowskiej integracji.
Pomysłodawcą imprezy była wicedyrektor Ewa Sempławska, a koordynatorem Janusz Ziółkowski. Uczestnikom I Biegu Młodych Patriotów serdecznie dziękujemy. I zapraszamy już za rok.

Zapraszamy do galerii…