II edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej ,,A to Polska właśnie”

24 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włocławku odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej ,,A to Polska właśnie”.

20151124_100136

Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych i szóstych. Polegał na zaprezentowaniu dwóch utworów poetyckich o tematyce patriotycznej: obowiązkowego i wybranego przez siebie. W tym roku uczestnicy mierzyli się z interpretacją wiersza Juliana Tuwima pt.,,Lekcja”.Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Dąbek uczeń klasy 5d, którego wiersz dowolny miał tytuł ,,Elegia o chłopcu polskim” autorstwa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Szymon Dębowy uczeń klasy 6c interpretujący utwór pt.,,Tylko mi Ciebie, mamo, tylko mi Polski żal” Artura Franciszka Opmmana. Laureatem konkursu został Miłosz Dąbek, który otrzymał liczne nagrody rzeczowe oraz jako zwycięzca udzielił wywiadu lokalnej telewizji.Dodatkową nagrodą dla obu uczestników było zaproszenie do teatru mieszczącego się przy Sanktuarium Męczeństwa przy ul. Płockiej w charakterze młodych aktorów.

20151124_111215

Uczniów przygotowała p. Ewa Sempławska.