Jedziemy do Warszawy!

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w projekcie edukacyjno-ekologiczny „ECO Studio Elektro – System”. Realizację tego przedsięwzięcia patronował Prezydent Miasta Włocławek. Celem projektu było gromadzenie drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W piątek, 16 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 6d mieli zaszczyt reprezentować społeczność uczniowską naszej szkoły podczas wydarzenia, zorganizowanego w Browarze B. W ramach tego spotkania dzieci miały okazję wziąć udział w aktywnej lekcji przyrody, którą prowadzili znana wokalistka  i influencerka, Saszan oraz młody dziennikarz, Kuba Adamiak. Podczas spotkania poruszono kwestie związane z troską o środowisko, ze szczególnym uwzględnieniem postępowania z zużytym  sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Zachęcano również uczestników do udziału w eko-quizach, w których można było otrzymać nagrody.

Z wielką radością informujemy, że udało nam się zdobyć pierwsze miejsce w zbiórce elektroodpadów, co zaowocowało wygraną – podróżą do Warszawy na finałowe wydarzenie, które odbędzie się we wrześniu. W finale będą obecni nie tylko eksperci i ekolodzy, ale także gwiazdy muzyczne. Serdecznie dziękujemy uczniom, ich rodzicom, pracownikom szkoły oraz wszystkim życzliwym osobom, które włączyły się w nasze działania. Wasze zaangażowanie było niezwykle cenne.