Koncert Pieśni Patriotycznych

W sercu i w pamięci- Dwójka dla Niepodległej

101 lat temu Polska odzyskała niepodległość…

   11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat, zapisanych na kartach historii Polski. Stała się ona symbolem dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania -utraconej 123 lata wcześniej- niepodległości.

  Pamięć tamtych dni została przywołana w naszej szkole 8 listopada 2019 r. w czasie uroczystego Koncertu Pieśni Patriotycznych.

   Uświetnili go swoją obecnością zaproszeni goście: ks. Proboszcz Jerzy Ćwiklak, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 9- Pani Małgorzata Kanderska,  Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 35- Pani Beata Szczerkowska.

  Program uroczystości zawierał m.in. krótki zarys wydarzeń historycznych, dotyczących odrodzenia się niepodległego państwa polskiego, powrót do wspomnień Marszałka Józefa Piłsudskiego przeplatany pieśniami patriotycznymi. Usłyszeliśmy -w wykonaniu szkolnego chóru Prestissimo pod batutą p. Anny Kuczyńskiej m.in. “Szary mundur”, “I Kadrowa”, “Nie masz nad żołnierza”, “Warczą karabiny”, “Wojenko, wojenko”, “My, I Brygada”. W przeszłości jednoczyły w walce i wypełniały serca otuchą.  Dziś, nasz wspólny śpiew był wyrazem miłości do Ojczyzny i hołdem dla bohaterów, którzy zapłacili najwyższą cenę za niepodległość. W finale chór zaśpiewał utwór “Obudź się Polsko! (Modlitwa)”. Tłem dla wszystkich przedstawionych treści była prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Marzenę Ziółkowską i p. Magdalenę Lewandowską. Dużo emocji dostarczył nam brawurowo zatańczony polonez przez pierwszoklasistów.

   Kolejna rocznica odzyskania niepodległości uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. Jest wyrazem pamięci o trudnych losach naszej Ojczyzny. Przypomina nam również o tym, co powtarzał często Marszałek Józef Piłsudski: “wolność jest dobrem nie tylko cennym, ale kosztownym” – raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko danym, co trzeba pielęgnować. Dziś przypomnieliśmy sobie tę ważną lekcję historii, która jest i będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie.

   Serdeczne podziękowania dla: Wicedyrektor Pani Ewy Sempławskiej, Pani Ewy Małeckiej, Pani Mirelli Bartoszczyk, Pani Anny Kuczyńskiej, Pani Marzeny Ziółkowskiej, Pani Magdaleny Lewandowskiej, Pana Pawła Reronia, Pani Karoliny Malkowskiej-Kiełpińskiej, Pani Barbary Woźniak, Pani Agnieszki Traczyk, Pani Joanny Świeczkowskiej, Pani Barbary Woźniak, Pani Julii Skowrońskiej, Pani Kamili Szylbert, Pana Łukasza Rutkowskiego.

  Dziękujemy chórzystom i solistkom: Annie Zarzyckiej i Katarzynie Matysiak, recytatorom: Zuzannie Olejniczak i Oliwierowi Hernackiemu.

Zapraszamy do galerii…