Konkurs Recytatorski

13 maja 2022roku w Szkole Podstawowej nr 7 we Włocławku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął dyrektor Teatru Impresaryjnego Jan Polak.

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klas V-VI, którzy przygotowali prezentację jednego wybranego utworu poetyckiego. Przy ocenie występów uczniowskich brano pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, interpretację utworu, kulturę słowa oraz dobór repertuaru dostosowany do możliwości interpretacyjnych recytatorów.

Wśród członków jury oceniających występy uczniów był sam Jan Polak, od którego młodzi recytatorzy mieli okazję otrzymać wiele cennych wskazówek.

19 uczestników konkursu z różnych włocławskich szkół zaprezentowało bardzo wysoki poziom, dlatego tym cenniejsze okazało się wyróżnienie dla Patryka Kiska, ucznia klasy 5a, którego przygotowała p. Ewa Kotecka.

Chłopcu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!