Konkursy szkolne

W kwietniu i maju odbyły się szkolne konkursy pod patronatem SK PCK.

Oto ich wyniki:

  • Szkolny konkurs plastyczny PCK dla klas IV-V „Walczymy z kleszczami”:

I miejsce – Nikola Ulatowska kl. 5c  i  Wanesa Lewandowska kl. 5d

II miejsce – Martyna Stawiszyńska kl. 5d  i  Natalia Rutkowska kl. 5c

III miejsce  – Julia Matukiewicz kl. 5d  i  Martyna Kierus kl.5d

  • Szkolny konkurs literacki PCK dla klas IV-V „Zwierzęta w życiu człowieka”:

I miejsce – Amelia Cieślarczyk kl. 5a

II miejsce – Zuzanna Futiakiewicz kl. 5a

III miejsce – Nikola Kowalkowska kl. 5d

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i szczerze gratulujemy laureatom.

Jednocześnie przypominamy, że w kolejnym tygodniu rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy multimedialne dla klas szóstych.

Zakończyliśmy również dwie ogólnoszkolne akcje charytatywne : Gorączkę Złota i zbiórkę karmy dla psów i kotów ze Schroniska dla Zwierząt i TOZ.

W ramach Gorączki Złota zebraliśmy 1246,92 zł.

 W konkursie na największą zebraną kwotę laureatami są następujące klasy:

I miejsce – klasa 4a  (358,82 zł)

II miejsce – klasa 2e  (226,02 zł)

III miejsce – klasa 2d  (129,74 zł).

W konkursie indywidualnym na Największego Zbieracza Złota: 

I miejsce (tytuł Największego Zbieracza Złota) – Julia Piernikowska  kl. 2d  (95,23 zł)

II miejsce – Piotr Kowalski  kl. 4a ( 85,26 zł)

III miejsce – Tomasz Sadowski   2e (65,54 zł).

 

W ramach zbiórki karmy zebraliśmy:

19,485 kg karmy dla kotów i 42,970 kg karmy dla psów (w sumie 62,455 kg).

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Beata Bieńkowska   (opiekun SK PCK)

—————————————

 Konkursy z języka angielskiego:

  • Konkurs na projekt kartki świątecznej z życzeniami w języku angielskim dla klas V-VI (grudzień)
    Ogłaszamy wyniki konkursu na projekt kartki świątecznej z życzeniami w języku angielskim dla klas V-VI:
    I miejsce: Ilona Wróblewska z kl. VI c
    II miejsce: Julia Nidecka z kl. VI a        Oliwia Rybska z kl. VI d
    III miejsce: Zuzanna Olejniczak z kl. V c
    Konrad Łapuk z kl. V d
    Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Oficjalne wręczenie dyplomów i upominków odbędzie się podczas styczniowych apeli grup wiekowych.
  • Konkurs na projekt multimedialny dotyczący wybranego zagadnienia związanego z kulturą Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych dla klas piątych i szóstych (luty)
    Wyniki konkursu na projekt multimedialny dotyczący wybranego zagadnienia związanego z kulturą Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych dla klas piątych i szóstych:
    – I miejsce: Paulina Marczyńska z kl. VI d
    Mateusz Chodulski z kl. VI d
    – II miejsce: Martyna Kołtun z kl. V c
    Oliwia Rybska z kl. VI d
    III miejsce: Zuzanna Olejniczak z kl. V c
    Ilona Wróblewska z kl. VI c
     Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Oficjalne wręczenie dyplomów i upominków odbędzie się podczas  apeli grup wiekowych.
  • Konkurs języka angielskiego dla klas trzecich (marzec)
  • Konkurs języka angielskiego dla klas czwartych (kwiecień)
  • Konkurs języka angielskiego dla klas piątych (kwiecień)
    ——————————————————————————————-

Wykaz konkursów organizowanne przez nauczycieli zespołu przedmiotów  matematyczno – przyrodniczych

  • Konkurs fotograficzny „Piękna złota jesień” (październik – listopad)
  • Konkurs komputerowy „Anwil oczami Włocławian” (październik – listopad)
    I miejsce Oliwia Rybska- nagroda przyznana przez organizatora – Anwil SA wyróżnienia:– Dominika Grabowska, Joanna Nowakowska,Kacper Szymański,  Paulina Marczyńska, Zuzanna Barczak, Adrian Trzciński, Ilona Wróblewska, Marcel Pałucki, Mikołaj Konefał, Tymon Adamczewski, Weronika Kopaczyk.
  • 6 grudnia z okazji Mikołajek odbył się Szkolny Konkurs Komputerowy dla uczniów klas I. Do konkursu przystąpiło po troje uczestników z każdej z klas. Zadaniem uczniów było wykonanie postaci świętego Mikołaja w programie Paint.Prace oceniała komisja w składzie: Magdalena Lewandowska, Marzena Ziółkowska, Agnieszka Traczyk.
    Wyniki przedstawiają się następująco:
    I miejsce –Weronika Kawalec kl. I a
    II miejsce – Marysia Lewandowska kl. I a
    III miejsce – Lena Kosiarek  kl. I c
  • Konkurs „Portret Nauczyciela” (październik)

I miejsce- Amelia Fijołek, kl 5b,Laura Stachowicz, kl. 6d
II miejsce- Wiktoria Radowska, kl. 6a, Julia Nidecka, kl. 6a
III miejsce- Oliwia Kwiatkowska, kl. 5a , Marika Żegocka, kl. 5d
wyróżnienie-Kamila Sokołowska, Emilia Krzemińska, kl. 5e, Piotr Kowalski, kl. 4a

  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny organizowany przez Rejonowy Oddział PCK na plakat pt.” Mobbing i cybermobbing – nie akceptuję” (listopad)
    Nagrody i wyróżnienia dla:
  • Aleksandry Uznańskiej – kl V c
    Oliwii Ventura – kl.V d Macieja Matuszewskiego – kl.V a Martyny Jezierskiej – kl.IV b
  •  Konkurs fotograficzny „ MÓJ CZWORONOŻNY PODOPIECZNY”
  •  I miejsce:         Julia Matukiewicz kl. V d
  • II miejsce:         Zofia Naumowicz kl. VI a
    Wiktoria Hęś kl. V d
  • III miejsce:       Alicja Wiśniewska kl. VI a
  • Konkurs dla klas IV- V na plakat pt.” Mój czworonożny podopieczny” 
    I miejsce: Wiktoria Hęś – kl. V d
    Aleksander Kuczyński – kl. Va
    II miejsce: Zuzanna Futiakiewicz – kl. Va
    Kamila Sokołowska – kl. IV c
    III miejsce: Alicja Buczyńska – kl. V d
    Daria Bohdanowicz – kl. IV c
  • Quiz wiedzowy DBI dla klas IV – VI
    I miejsce – Paulina Marczyńska klasa VI d
    II miejsce – Zuzanna Woźnicka klasa VI e
    III miejsce – Jan Grzegórski klasa IV a
    – Kacper Kulczyński klasa V e
  • Konkurs na najlepszą prezentację w programie PowerPoint pod hasłem ,,Autyzm”
    I miejsce – Alicja Wiśniewska klasa VI a
    II miejsce – Dominika Grabowska klasa VI d
    III miejsce – Weronika Kopaczyk klasa VI a
  • Konkurs dla klas II – WIELKANOCNA PISANKA
    I miejsce – Wiktor Adamczyk klasa II d
    II miejsce – Julia Nowak klasa II a
    III miejsce – Julia Rudzińska klasa II d

    – Amelia Góral klasa II a   
  • Konkurs dla klas III – KARTKA WIELKANOCNA
    I miejsce – Gabriela Gronkowska klasa III a
    II miejsce – Weronika Grzelakowska klasa III e
    III miejsce – Antonina Młynarkiewicz klasa III a
    – Ewa Sałasińska klasa III e

KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ ZESPÓŁ PRZEDMIOTOWY HUMANISTÓW

  1. Wojewódzki Konkurs Kuratoryjny z Języka Polskiego ( listopad)
  2. Wojewódzki Konkurs Historyczny ( listopad)
  3. Ogólnopolski Konkurs Historyczny „ Alfik Historyczny” ( marzec 2017)
  4. Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „ A to Polska właśnie”  ( listopad)
    III MIEJSCE  DLA UCZ. KL.VI D MIŁOSZA DĄBKA -OP. P. EWA SEMPŁAWSKA
  1. Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży pt. „ Wierszykarnia” ( listopad)
  1. Konkurs pn. „ O!Błędne dyktando dla uczniów z klasą” ( październik)
  2. Konkurs na zabawną instrukcję drogi do szkolnej biblioteki ( październik)
  3. Konkurs czytelniczy „ Doktor Dolittle” ( październik)
    I MIEJSCE: KL.II C
    II MIEJSCE: KL.II A
    III MIEJSCE: KL. II D
  4. Konkurs plastyczny „ I Ty możesz być jak da Vinci”( październik)
  5. Etap szkolny Konkursu Poprawnej Polszczyzny „ Poprawna polszczyzna na co dzień”( luty)
  1. Międzyszkolny Konkurs Poprawnej Polszczyzny „ Poprawna polszczyzna na co dzień”( marzec)
  1. Międzyszkolny Konkurs Ładnego Pisania ( marzec)
  2. Konkurs ortograficzny dla klas IV- VI „ Mistrz ortografii SP2” ( marzec).
    WYNIKI KONKURSU ,,MISTRZ ORTOGRAFII”
    I miejsce –  JULIA KALIŃSKA, 6C

    II miejsce – ILONA WRÓBLEWSKA, 6C
    III miejsce – WIKTORIA KLONOWSKA, 6A
    Klasy IV

    I Kinga Szkopińska, 4a
    II Agata Mirzejewska, 4a
    III Gabriel Jaworski, 4d
    Klasy V
    I Emilia Krzemińska, 5e

    II Martyna Kołtun, 5c
    III Julia Matukiewicz, 5d
    Klasy VI
    I Julia Kalińska, 6c

    II Ilona Wróblewska, 6c
    III Wiktoria Klonowska, 6a
  3.  KONKURSIE NA ZABAWNĄ INSTRUKCJĘ DROGI DO SZKOLNEJ BIBLIOTEKI:
    I MIEJSCE: OLIWIA RYBSKA- KL.VI D. Oto jej instrukcja: Droga do biblioteki
    WYRÓŻNIENIE: AMELIA FIJOŁEK- KL.V B
  4. „ Misja – Książka!” to literacki turniej, w którym uczniowie klas II – VI napiszą i przygotują do wydania własne zbiory opowiadań.
    Tematyka prac:Kl. II – III     „ Pierwszy dzwonek” – pamiętnikKl. IV – V    „ Ananasy z naszej klasy” – felietonyKl. VI           „ Moje 6 lat w szkole” – wspomnienia

KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

  1. Rozgrywki o mistrzostwo szkoły w piłce nożnej chłopców w kat. klas IV, V i VI- w trakcie.
  2. Rozgrywki o mistrzostwo w piłce siatkowej dziewcząt kl. VI- luty, marzec.
  3. Rozgrywki o mistrzostwo szkoły w rzucance siatkarskiej dziewcząt kl. V- marzec.
  4. Rozgrywki o mistrzostwo szkoły w dwa ognie dziewcząt kl. IV-kwiecień.
  5. Mecz o Superpuchar Dyrektora SP2- Dzień Patrona.
  6. Eliminacje kl. I-III do udziału w zawodach z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego”.
  7. Zawody lekkoatletyczne „Olimpijczyk SP2”- Dzień Patrona.
  8. Konkurs wiedzy olimpijskiej – kwiecień, maj.
  9. Zawody z okazji Dnia Dziecka.——————————–

Samorząd Uczniowski zorganizował KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ.

Oto wyniki:
I miejsce M. Piwińska (6d)
II miejsce K. Jurczak (5c)
III miejsce M. Bęben (6c)
Wyróżnienia:
A. Figielska (4a)
D. Grabowska (6b)
Gratulujemy!