„Lekcja ciepła” z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej

„Lekcje ciepła” to inicjatywa, którą podjęli dostawcy ciepła systemowego w całej Polsce. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – dostawca ciepła we Włocławku zaprosiło do udziału w tym projekcie nauczycieli oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych.
W ręce każdego dziecka trafiły ekologiczne bajki o przygodach znanego im Czerwonego Kapturka, jego babci i Pana Wilka, tym razem w mieście. Utwory wprowadzają uczniów w tajemniczy świat, którego nie widać gołym okiem, ale którego wszyscy potrzebujemy i na co dzień z niego korzystamy.
Celem akcji jest zapoznanie najmłodszych z zaletami ciepła systemowego. Ta ciekawa forma kreatywnej edukacji pozwoli uczniom na wzbogacenie swojej wiedzy na temat historii ciepła, jego produkcji, a także wykorzystania.
Projekt prowadzony jest w ramach programu Promocji Ciepła Systemowego. Patronat honorowy objęli: Minister Energii Krzysztof Tchórzewski oraz Paweł Sałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i Pełnomocnik rządu do Spraw Polityki Klimatycznej.
  Koordynatorami szkolnej akcji są: p. Sylwia Michałek i p. Małgorzata Sołomonow.