Magiczny Wieczór z Duchami Biblioteki

Wychodząc naprzeciw  wyzwaniom związanym  ze  zmieniającą  się rolą i funkcją biblioteki szkolnej otwartej na potrzeby ucznia, a także zwracającej ogromną uwagę na tworzenie  i pogłębienie więzi wśród wychowanków naszej szkoły  28 października br. w godz. 17.00-19.30 odbyła  się impreza czytelnicza, inna niż wszystkie, zorganizowana pod hasłem „Magiczny Wieczór z Duchami Biblioteki”.

Mając na uwadze charakter zabawy oraz nietypowe godziny jej trwania, został opracowany  scenariusz spotkania, uczniowie, a także rodzice zostali powiadomieni poprzez skierowane do nich plakaty informacyjne, oświadczenie o akceptacji i roli uczestnictwa w tym wyjątkowym, magicznym wieczorze. Już dwa tygodnie wcześniej w bibliotece i na terenie szkoły pojawiły się plakaty informujące i zachęcające uczniów do wzięcia udziału w licznych zabawach, konkursach, no i oczywiście jak na ten wieczór  przystało, w spotkaniu z duchami biblioteki.

Impreza miała na celu:

  • popularyzację literatury dziecięcej i młodzieżowej,
  • dobrą i kulturalną zabawę,
  • kształtowanie umiejętności pracy w grupie,
  • promocję biblioteki szkolnej,
  • pogłębianie więzi uczniów ze szkołą.

Po powitaniu i zawarciu kontraktu miały miejsce :

– głośne czytanie  opowiadania  A. Onichimowskiej  Duch starej kamienicy
– zabawa ruchowa: bieg czarownic
-kalambury: pokaż tytuł książki, pokaż postać
-wysłuchanie słuchowiska – Psotny duszek w starym dworze.
zajęcia plastyczne: rysowanie wybranej postaci lub sceny ilustrującej wysłuchany fragment
książki, omówienie  rysunków
– pokaz mody Magów i Czarownic
-zagadki z bajek i literatury dziecięcej
– taniec Magów i Czarownic
– słodkie nagrody dla wszystkich uczestników po wybranych konkurencjach
– wręczenie wszystkim uczestnikom Certyfikatu Pogromcy Duchów
–  sprzątanie pomieszczeń, zakończenie imprezy.

Całość magicznego wieczory przygotowały: p.Danuta Latowska, p. Ewa Małecka i p. Aneta Lewandowska