„Mała Akademia Emocji”

Projekt w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania  Miasto Włocławek

OGŁOSZENIE O REALIZACJI PROJEKTU

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW OGŁASZA, ŻE OD DNIA 01.09.2022 r. ROZPOCZYNA REALIZACJĘ PROJEKTU

„MAŁA AKADEMIA EMOCJI”

realizowany jest w ramach  Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Miasto Włocławek.

W projekcie będą uczestniczyć uczniowie klas 1-5.

Dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi: 50.000,00 zł.

ZAKRES TEMATYCZNY PROJEKTU

1.Laboratorium pełne odwagi, czyli czuję i myślę odważnie !

– to rodzaj treningu  umiejętności społecznych skierowanych do dzieci ukraińskich i polskich, mając trudności z nawiązaniem i utrzymaniem relacji z rówieśnikami i dorosłymi.

2. Garść radości, szczypta złości !

zajęcia warsztatowe, których celem będzie modyfikowanie wzorców zachowań oraz wskazywanie alternatywnych rozwiązań, rozpoznawanie własnych emocji i ich kontroli.

3. Słuchamy i rymujemy – naszą mowę szlifujemy !

– zajęcia warsztatowe z logopedą, na których uczestnicy będą mieli możliwość doskonalenia procesów analizy i syntezy słuchowej.

4. Zgrany Team, a my w nim!

– zajęcia warsztatowe, których celem jest podwyższenie samooceny i motywacji do działania, pogłębianie samoświadomości, kształtowanie umiejętności akceptowania siebie i innych.

5. Emocje na widelcu!

– zajęcia warsztatowe z pielęgniarką.

Przedsięwzięcie: Działania aktywnej integracji o charakterze środowiskowym: kluby młodzieżowe (w tym z programem rówieśniczym obejmujące m. in.: rówieśnicze doradztwo, edukację, liderowanie, coaching rówieśniczy) oraz inne z obszaru aktywnej integracji  o charakterze środowiskowym.

Cel szczegółowy: Wzrost aktywności społecznej mieszkańców Miasta Włocławka, objętych Lokalną Strategią Rozwoju, dzięki realizacji rozwiązań z obszaru aktywnej integracji  o charakterze środowiskowym w okresie do 31.12.2023 roku.

Cel ogólny: Tworzenie warunków dla włączenia społecznego oraz wsparcie mieszkańców Miasta Włocławka, objętych Lokalną Strategią Rozwoju, w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej w okresie do 31.12.2023

3 grudnia 2022 roku odbyła się wycieczka do Gorenia. Celem wyjazdu była integracja całego zespołu zaangażowanego w projekt „Mała Akademia Emocji”. Uczniowie odwiedzili mini zoo, następnie brali udział w warsztatach wypiekania pszennych bułeczek. Każdy z uczestników mógł samodzielnie wykonać bułeczki, uformować dowolny kształt i posypać ulubionymi dodatkami (pestkami dyni, słonecznika oraz makiem).  Wspaniały zapach pieczonego pieczywa sprawił,  świeżo wypieczone, chrupiące bułeczki wszystkim bardzo smakowały. Na koniec przy wspólnym ognisku dzieci piekły kiełbaski.

Podczas wycieczki dopisywały dobre humory. Dodatkową niespodziankę sprawiła wszystkim pogoda, która zafundowała w tym dniu prawdziwą zimową aurę. Ośnieżone drzewa, drogi i pola wyglądały bajecznie. Wśród uczestników byli również amatorzy zimowych zabaw, którzy chętnie zażywali ruchu na świeżym powietrzu.