Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

To wyjątkowe święto ma przypominać nam, jak ważny jest dla nas nasz ojczysty język. Oficjalnie obchodzone jest na całym świecie od 2000 roku i przypada rok rocznie na 21 lutego. W naszej szkole uczniowie w ramach lekcji języka polskiego poznają historię tego święta oraz rozwiązują różne językowe łamigłówki, które mają ich wyczulić na to, jak dbać o język ojczysty. Ważnym elementem szkolnych obchodów tego święta jest konkurs „Mistrz ortografii”. Konkurs ten adresowany jest do uczniów klas 4-8, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności z zakresu ortografii.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, uczniowie mieli za zadanie napisać dyktando. We wtorek, 27 lutego, w zmaganiach stanęło 16 uczniów z klas 4-6, a dzień później- 21 uczniów z klas 7-8. Jak przyznawało wielu uczestników: teksty nie należały do łatwych. Mamy jednak zaszczyt ogłosić, że wśród naszych uczniów są tacy, którym niestraszne zawiłości języka polskiego i poradzili sobie z tym wyzwaniem.

Mistrzem ortografii Szkoły Podstawowej nr 2 we Włocławku w grupie klas 4-6 w roku szkolnym 2023/2024 została Gabriela Polanowska z klasy 6b. Drugie miejsce zajęła Julia Adamczewska z klasy 6b. Miejsce trzecie należy do Nikoli Jankowskiej z klasy 4d.

Mistrzem ortografii Szkoły Podstawowej nr 2 we Włocławku w grupie klas 7-8 w bieżącym roku szkolnym została Oliwia Mikicka z klasy 8b.  Emilia Stankiewicz z klasy 7b zajęła miejsce drugie, Mikołaj Głowacki z klasy 7a- miejsce trzecie. Wśród uczestników konkursu z klas 7-8 przyznano dwa wyróżnienia: dla Kamili Figury z klasy 8b  i Mai Rutkowskiej z klasy 7d.

Wszystkim „bezbłędnym uczniom” serdecznie gratulujemy!!!