Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole…

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego.  Z tej okazji  uczniowie naszej szkoły  wzięli udział   w konkursach , promujących poprawne posługiwanie się językiem polskim nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Uczniowie klas IV-V musieli udowodnić, że dobrze znają ortografię, a uczniowie klas VI-VII- związki frazeologiczne. Natomiast uczniowie klas VIII i III gim. poprawiali błędy językowe. Prace „bezbłędnych” uczniów wzięły udział w losowaniu. 14 marca 2019 r. nastąpiło uroczyste wręczenie nagród wylosowanym uczniom: Amelii Góral, 4a, Mai Kaszewskiej, 4 e, Gracjanowi Pyszkowskiemu, 5e, Kacprowi Berbeć, 6 c, Karolinie Szelągowskiej, 7 c, Kornelowi Kostrzak, 7d, Alicji Modrzejewskiej, 3a gim.                                      Pamiętajmy! Dbajmy o swój język ojczysty przez cały rok!

Koordynatorem konkursu była p. Małgorzata Gabryjelska.     

Zapraszamy do galerii …