Międzynarodowy Dzień Pizzy

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli   jak i dzieci, dlatego w tym roku klasy: II c i II e  włączyły się w obchody Światowego Dnia Pizzy, który przypadał 9 lutego. Podczas zajęć dzieci poznały krótką historię pizzy, dowiedziały się, z którego kraju pochodzi oraz z jakich składników można ją zrobić. Po części teoretycznej sale zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci umyły rączki i z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Na specjalnie przygotowanym stanowisku wałkowały ciasto, wkładały je na blachę, smarowały sosem, układały wędliny, pieczarki, paprykę, kukurydzę, posypywały serem. Była to ogromna frajda dla dzieci, bo  każde miało do wykonania określone zadanie. Przygotowane pizze trafiły do szkolnej kuchni. Zapach z piekarnika rozchodził się po całej szkole, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania.  Aż nadszedł ten moment, kiedy mali kucharze doczekali się efektów swojej pracy. Było fantastycznie i smacznie.  

Również uczniowie klasy III a włączyli się w obchody tego smacznego święta. Najpierw odbyły się zajęcia, na których dzieci usłyszały ciekawostki dotyczące ulubionego dania Włochów. Dowiedziały się między innymi, iż najpopularniejsza pizza margherita, swą nazwę zawdzięcza królowej Włoch Małgorzacie, której tak bardzo zasmakowało to danie, że pozwoliła je nazwać swoim imieniem. Następnie wykonały pracę plastyczną- zaprojektowały swoją ulubioną pizzę. Punktem kulminacyjnym tego dnia było wyjście do pizzerii, gdzie uczniowie mieli możliwość spróbować tradycyjnej pizzy. Z uśmiechami  na buźkach i pełnymi brzuszkami wrócili do szkoły.