Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   

7 października 2022 roku przypadł  Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji przeprowadzonej  w tym dniu w naszej szkole było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.                             

Uczniowie klas III postanowili uczcić to święto, rozwiązując zadania tekstowe. Wykonywali szybkie obliczenia pamięciowe, rozwiązywali krzyżówki matematyczne. W każdej klasie wyłoniono Mistrzów Tabliczki Mnożenia i nagrodzono ich dyplomami.  Na lekcji matematyki w klasach IV – VI nauczyciele sprawdzali „tabliczkową wiedzę” uczniów, grając w tematyczne gry dydaktyczne: „Bingo” i „Wojna karciana”. Zwycięzca każdej  z przeprowadzonych rozgrywek musiał wykazać się doskonałą znajomością tabliczki mnożenia i odrobiną szczęścia  w rzutach kostkami do gry lub  w losowaniu kart z najwyższymi cyframi. Natomiast uczniowie klas VII – VIII poznali sposoby na sprytne dokonywanie pamięciowego mnożenia dużych liczb i wykorzystali je, wypełniając obliczeniami karty pracy.

Lekcje matematyki w tym dniu zachęciły do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia  w przyjemny, niecodzienny sposób i do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.