Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy ,,Czy znasz baśnie Andersena?”

W dniu 20 marca 2023r. w Zespole Szkół nr 8 we Włocławku odbył się  Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas trzecich: ,,Czy znasz baśnie Andersena?”. Konkurs opierał się na takich baśniach  jak: „Słowik”, ,,Brzydkie kaczątko”, ,,Dzikie łabędzie” i ,,Pasterka i kominiarczyk”.

Celem konkursu było: zapoznanie się z twórczością H.Ch. Andersena, budzenie zainteresowań czytelniczych, sprawdzenie stopnia znajomości baśni. Podczas eliminacji szkolnych została wyłoniona osoba, która zrobiła najmniej błędów. Była to uczennica klasy 3c, Gabriela Ruczewska, której udało się zająć czwarte miejsce w eliminacjach międzyszkolnych. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wyrównaną rywalizację, a zwyciężczyni gratulujemy.

Dziękujemy pani Katarzynie Floryńskiej za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie szkolnych eliminacji.