Mleko,owoce i warzywa w szkole

Od 1 października przystąpiliśmy do programów :
„Mleko w szkole”   mleko i    „Owoce i warzywa” owoce.

Wzorem lat ubiegłych uczniowie biorą udział w programie „Szklanka  mleka”. Celem tego programu jest promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych w szkołach oraz kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży.
Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej oraz tzw. „dopłacie krajowej” nasi podopieczni w szkole podstawowej mogą pić pożywne białe mleko nieodpłatnie, lub mleko smakowe (czekoladowe/waniliowe) za symboliczną opłatą.
Uczniowie będą spożywać mleko trzy razy w tygodniu .

 Dzieci również uczestniczą w unijnym programie „Owoce i warzywa w szkole”.
Dzięki tej inicjatywie uczniowie z klas 0-III przez dziesięć tygodni w półroczu będą otrzymywać od dwóch do trzech porcji owoców i warzyw.

Zdrowe przekąski będą  urozmaicone. Program zakłada że w ich skład wchodzić mogą: jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchew, rzodkiewka, słodka papryka, kalarepa, pomidorki,  oraz soki  z warzyw i owoców.