Na pogodę i niepogodę – czytelnia inaczej.

Słowami Doroty Gellner:  „ Na cztery i na sześć, na słońce i na deszcz”  uczniowie klasy 3 b z wychowawcą Małgorzatą Bodenszac przywitali Dzień Dziecka w czytelni szkolnej. Miejsce to uznali za dobre na każdą pogodę oraz realizację swoich zajęć i rozwijanie talentów, m.in. muzycznych, recytatorskich, wokalnych, tanecznych. W zajęciach uczestniczyły także Panie: Natalia – pielęgniarka szkolna i Iwona – nauczyciel bibliotekarz.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się od szkolnej pielęgniarki Pani Natalii: „Co należy wiedzieć o kleszczach?”, jak postępować profilaktycznie i po ukąszeniu. Następnie wszyscy prezentowali twórczość poetycką Juliana Tuwima. Każdy słuchał z powagą i szacunkiem dla recytującego.

„Świerszczyk Bojanek” pełen labiryntów i zagadek stanowił część czytelniczo – malarską, po której dzieci prezentowały utwory muzyczne na dzwonkach i śpiewały. Zajęcia ruchowe,  będące przejawem radośnie spędzonych chwil, to prezentacja tańca przez dwoje uczniów oraz taniec klasy przy muzyce.

Chętni wypożyczyli książkę autorstwa Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją”.

Przerwy i zakończenie Dnia Dziecka w czytelni zwieńczone został apetycznymi goframi  podanymi przez jedną z mam.  Atmosfera była przesympatyczna, wszyscy świetnie się bawili.