Narodowe Czytanie 2020

7 września podjęliśmy wyzwanie on-line i aktywnie włączyliśmy się – pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej- do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

   Tegoroczną lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania była “Balladyna” Juliusza Słowackiego. Wspólne czytanie jej przy hałaśliwych dźwiękach przewracanych, lekko zakurzonych stron, przeniosło nas raz jeszcze w czasy legendarne, które obrazowały dzieje XIX-wiecznej Polski. W tle elementów baśniowych i fantastycznych ukazane zostały niepisane, odwieczne prawa moralne, według których dobro zawsze zwycięża nad złem, a zło zostaje ukarane.

 Wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w realizację tegorocznej akcji Narodowego Czytania serdecznie dziękujemy. Jest nam ogromnie miło, że mimo ograniczeń udało nam się zwrócić uwagę na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę i promowanie czytelnictwa.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentów utworu czytanych przez uczniów, nauczycieli naszej szkoły oraz ich rodzin i przyjaciół.

                                                                   

Organizatorzy:
Joanna Świeczkowska,  Danuta Latowska