Narodowe Czytanie

Za nami już 12. odsłona Narodowego Czytania 2023 – wielkiego wydarzenia kulturalnego promującego czytelnictwo i klasykę polskiej literatury. W tym roku, sięgnęliśmy po najbardziej znaną powieść Elizy Orzeszkowej – „Nad Niemnem”.

Nasza szkoła zaplanowała szereg działań, by aktywnie uczestniczyć w tej ogólnopolskiej akcji.

W dniach od 6 do 8 września- w klasach szóstych, siódmych i ósmych- omawiano na lekcjach języka polskiego legendę o Janie i Cecylii. W czytelni, uczniowie mogli obejrzeć wystawę na temat Elizy Orzeszkowej oraz przeczytać wraz z nauczycielami biblioteki i polonistami fragmenty „Nad Niemnem”. Na szkolnym telebimie udostępniono też dla nich nagranie filmu.

8 września- w strefie relaksu, w czasie długich przerw uczniowie klas IV-VIII mogli wysłuchać  fragmentów tej powieści za pośrednictwem audiobooka.

9 września, grupa uczniów z klasy 8a pod opieką p. Iwony Palińskiej- Kacprowicz i p. Joanny Świeczkowskiej uczestniczyła na Placu Wolności w oficjalnej odsłonie Narodowego Czytania. W tegorocznym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz naszego miasta, instytucji kultury i innych szkół.