Nasza szkoła przystąpiła do projektu e-Twinning

W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu w ramach programu E-Twinning, będącego jednym z kluczowych narzędzi edukacyjnych Unii Europejskiej.

Projekt ten zatytułowany jest „Spotykanie się, dzielenie i uczenie – nasze Rzeki, nasze Życie”. W ciągu całego roku szkolnego uczniowie klas siódmych będą współpracować ze swoimi rówieśnikami z takich państw jak: Portugalia, Turcja, Hiszpania i Włochy. Centralnym tematem projektu, nad którym będą pracować uczniowie, są rzeki, ich wpływ na kulturę, historię i dziedzictwo naturalne regionów  i państw, z których pochodzą uczestnicy projektu. Uczniowie będą poszerzać swoja wiedzę z różnych dziedzin, w tym z geografii, historii i biologii, a także rozwijać swoją wrażliwość ekologiczną na konieczność dbania o czystość źródeł wody. Stosując narzędzia związane z technologią komunikacyjno – informacyjną, będą doskonalili ich stosowanie oraz umiejętność selekcji informacji   i autonomicznego działania. 

Językiem projektu jest język angielski. Pozwoli to uczniom doskonalić umiejętności prawidłowego komunikowania się w tym języku. Praca nad wspólnymi zadaniami stwarza możliwość  poznania nowych przyjaciół i poszerzenia swojej wiedzy na temat codzienności  rówieśników, mieszkających tak daleko, a jednocześnie tak blisko.

https://www.etwinning.net/

Szkoły biorące udział w projekcie:

Agrupamento de Escolas de Pedrógão Grande, Portugalia

Agrupamento de Escolas Sá de Miranda, Braga, Portugalia

Montaña Palentina, Cervera De Pisuerga, Hiszpania

Liceo Statale „A. Pieralli” di Perugia, Perugia (Pg), Włochy

Kocatepe Ortaokulu, Gölcük, Turcja

Opiekun szkolny projektu: p. Jakub Drapała