NASZE SUKCESY

2022/2023

Szkolni Mistrzowie Ortografii

klasy 4-6

I miejsce- Julia Malinowska, 6b

II miejsce – Gabriela Polanowska, 5b

III miejsce- Marcel Stachowicz, 6d

klasy 7-8

I miejsce- Maja Pomirska, 8c

II miejsce- Anna Musialik, 8e

III miejsca- Katarzyna Szulczewska, 8d, Maja Wojciechowska, 8f

———————————————————————————————————————————–

Finalistka Międzyszkolnego Konkursu Fizyczno-Informatycznego ” Co jest w środku, czyli o obrotach sfer niebieskich” –MAŁGORZATA NAUMOWICZ.

Opiekun pani Marzena Ziółkowska

 —————————————————————————————————————————–

I miejsce dla Alana Chrzanowskiego i wyróżnienie dla Mai Wojciechowskiej

w Międzyszkolnym Konkursie „Kopernik zamknięty w lapbooku”. Opiekunem uczniów była pani Agnieszka Kościańska. Gratulujemy!


Lena Kawczyńska uzyskała tytuł MISTRZA SUDOKU  w XIII Międzyszkolnym Konkursie .

 

Opiekun pani Małgorzata Michalska -Pawlak


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Tacy sami, tolerancja, akceptacja-słowa malowane”

W środę, 4 stycznia 2023 roku w Zespole Szkół Integracyjnych odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znalazły się także te wykonane przez uczniów naszej szkoły. W kategorii uczniów klas I- III trzecie miejsce przypadło Poli Ciesielskiej z klasy I c. Ponadto wyróżniono prace: Amelii Jaskólskiej, Lenie Marciniak z klasy 3 d i Nikoli Szarwas  z klasy 3 b. W kategorii uczniów klas IV- VIII drugie miejsce zajął uczeń klasy  5 c, Michał Grudziński. Wyróżnienia otrzymali: Kacper Klimek z klasy 4 d i Antonina Knitter z klasy 8 d.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym Uczniom i ich Opiekunom serdecznie gratulujemy.


Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej 'The Best School Song’ Christmas Edition

Nikola Jankowska kl.3d, Alicja Lewandowska i Sara Ornat kl.3c wzięły udział w 12 Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej 'The Best School Song’ Christmas Edition 20.12.2022 w SP 3.

Nikola Jankowska zdobyła 3 miejsce w kategorii solista z piosenką 'Merry Christmas Everyone’.

———————————————————————————————————————————

IX Międzyszkolny konkurs Piosenki Świątecznej Smólnik 2022 

16 grudnia 2022r. Justyna Waszkiewicz  uczennica klasy III c wzięła udział w konkursie  piosenki świątecznej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa  z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku.  Piękne wykonanie piosenki spodobało się jury i  Justyna zajęła   II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Sukces W XVIII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym

Uczniowie Anna Chojnacka i Jan Lewandowski z klasy I a, której wychowawczynią  jest p. Maria Kacprowicz oraz uczennica Zuzanna Kiczorowska z klasy I c- wychowawca p. Iwona Dziedzic – Kolatorska, zakwalifikowali się do finału, a ich prace zostały wyróżnione w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. ,,BEZPIECZNY PIERWSZAK” .  Celem konkursu, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Włocławku, było propagowanie wśród dzieci bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

———————————————————————————————————————————

Sukces uczennic w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym

 Pola Ciesielska i Zuzanna Piechocka, uczennice klasy I c, których wychowawczynią jest p. Iwona Dziedzic – Kolatorska, zajęły II i III miejsce  w IX Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. ,,Wspólnie z rodziną spędzam wolny czas”. Celem konkursu, który został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 8 we Włocławku, było podkreślenie znaczenia rodziców        i rodziny w kształtowaniu osobowości dziecka. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 


JUSTYNA WASZKIEWICZ

Z radością informujemy, że 21 października 2022r. podczas wokalnych zmagań konkursowych, organizowanych przez Klub „Łęg”, jury przyznało Justynie Waszkiewicz z klasy III c  I miejsceTa młoda solistka miejsce na podium wyśpiewała piosenką pt. „Kołysanka dla mamy”.

     Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2021/2022

EWA SAŁASIŃSKA

 W czwartek, 7 kwietnia 2022 roku  w Zespole Szkół Nr 4  im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego odbył się III Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów klas 8  szkół podstawowych.  Celem konkursu, w którym udział wzięło 18 uczestników,  było rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego.

             Miło nam poinformować, że Ewa zajęła drugie miejsce! Gratulujemy uczennicy i opiekunowi, p. Aleksandrze Sumińskiej.

————————————————————————————————————————————————————-

MICHALINA KARPACZ

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim – „Równym krokiem do celu-Dawid Tomala”


 

ALEKSANDER KRAWCZUK

– Mistrz Województwa Młodzików 13 letnich w konkurencji 200m stylem zmiennym.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Finalistki Konkursów przedmiotowych  na szczeblu wojewódzkim.

Gabriela Gronkowska klasa 8 a- chemia, opiekun p. Agnieszka Lamparska

Ewa Sałasińska klasa 8 d – język angielski, opiekun pani Agnieszka Tarnawska
Serdecznie gratulujemy 👏


Złoty medal w karate tradycyjnym dla naszego ucznia -Jakuba Okrój!

Gratulacje!


MAJA WOŹNIAK

Zawodniczka włocławskiej Vectry – znakomitym startem zakończyła sezon halowy. Włocławianka pod koniec stycznia pobiła rekord Polski młodziczek w biegu na 60 metrów, a teraz uzyskała drugi wynik w historii Polski do lat 16 na dystansie 200 metrów. 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

WIKTOR GONDEK

Pierwsze miejsce w 21. Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Kwidzyna. 

3 miejsce podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Lubawy

Gratulujemy !

Para trenuje w Youkee Dance Project we Włocławku pod okiem Mariusza Procelewskiego, Tomasza Jabłońskiego i konsultanta Agaty Szybiak.

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

NINA KWIATKOWSKA

Wyniki konkursów dla uczniów i nauczycieli związanych z „Dziennikiem z getta łódzkiego” autorstwa Rywki Lipszyc


 

KACPER KLIMEK,

uczeń klasy III d, której wychowawczynią jest p. Iwona Dziedzic – Kolatorska został laureatem konkursu plastycznego, organizowanego  przez Klub ,,Łęg” Centrum Kultury Browar B. Tematem pracy było: ,,Złota jesień w parku”. Dzieci miały wykorzystać technikę pasteli olejnych. Praca Kacpra spotkała się z uznaniem jury, czego wyrazem jest zajęcie przez chłopca  I  miejsca. Praca ucznia była jedną z trzystu sześciu prac, biorących udział w konkursie. Ponadto Kacper został laureatem w konkursie plastycznym: ,,Moja Polska Niepodległa w 2050”,organizowanym przez Koło Powiatowe Włocławek Polska 2050. Mały artysta zajął także I miejsce.


 

 MARCEL LEWANDOWSKI

uczeń klasy I c zakwalifikował się
do finału Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Bezpieczny Pierwszak”.


 

SERENADA – BEZPIECZNI W SZKOLE

                Uczniowie klasy II d wygrali konkurs ,,SERENADA DLA DZIECI – BEZPIECZNI W SZKOLE” zorganizowany przez Spółdzielnię Mleczarską Spomlek w Radzyniu Podlaskim. Celem konkursu i akcji było pokazanie dzieciom, że zakrywanie ust i nosa może być nie tylko przykrym obowiązkiem, ale również formą zabawy i kojarzyć się  z czymś przyjemnym.  Uczniowie  otrzymali  zabawne maseczki oraz lunchboxy na drugie śniadanie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!                              
Dziękujemy Rodzicom za zgłoszenie klasy do konkursu i za wyniki głosowania. 


 

2020/2021

Reminiscencja akcji ,,Drzewko za butelkę”
W 18. edycji ogólnopolskiej akcji „Drzewko za butelkę” zebraliśmy 13670 plastikowych opakowań, uzyskując III miejsce w mieście.
Ponadto otrzymaliśmy nagrodę pieniężną w wysokości tysiąca złotych oraz 30 świerków, które zostały wysadzone na terenie wokół szkoły.
Serdecznie dziękuję uczniom, którzy mimo pandemii, pozytywnie myślą i działają, mając na uwadze troskę o środowisko naturalne. Winszuję również koordynatorom przedsięwzięcia – Pani Małgorzacie Nowackiej i Pani Annie Sekleckiej za osiągnięcie tak spektakularnego sukcesu, kształtując wśród dzieci i młodzieży pożądane postawy prospołeczne, wicedyrektor Ewa Sempławska

CZERWIEC

Wystarczy niewiele, by zmienić wiele…

 

   Szkoła jest miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje  i zainteresowania. Niezmiernie cieszymy się, że nie brakuje młodych, wrażliwych osób, które chcą dać cząstkę siebie na rzecz drugiego człowieka lub naszych braci mniejszych.

   Dzięki Lokalnej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych możemy promować wolontariat w środowisku lokalnym. W tym roku naszą grupę reprezentowali: Aleksandra Uznańska z kl. 8c, Natalia Uznańska z kl. 8c,  Róża Szulc z kl. 8c, Gabriela Śmiłowicz z kl. 8c, Maciej Pankiewicz z kl. 8c, Nikola Kowalkowska z kl. 8d, Katarzyna Piernikowska z kl. 8e, Weronika Sateja z kl. 8e.

   Wolontariusze aktywnie działali na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego, co zostało docenione przez Kapitułę Konkursu, która przyznała naszej grupie Wyróżnienie. Uczniowie otrzymali Dyplomy sygnowane przez Prezydenta Miasta Włocławek – Pana Marka Wojtkowskiego.

   Młodzieży i ich Opiekunowi Pani Kamili Szylbert serdecznie gratulujemy sukcesu! Niech zagrzewają nasze serca do dalszej pracy na rzecz potrzebujących.

MAJ

Konkurs w ramach ,,Tygodnia Czystości Wód”

Uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Koło Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Warszawie wraz z Kołem Nr 53 przy Ministerstwie Sprawiedliwości pod hasłem ,, Tydzień Czystości Wód”, zajmując znaczące miejsca.

W kategorii wiekowej 10 – 13 lat Natalia Procelewska z klasy IV e uplasowała się na II miejscu, zaś w kategorii plakat Jakub Różanowski z klasy Ic otrzymał wyróżnienie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, której temat brzmiał:
,,Uprawianie sportu wędkarskiego, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa nad wodą. Radosna ekologia oraz czystość akwenów i ich otoczenia. Rzeka, jezioro, zalew dla ludzi i zwierząt, ryb polskich wód”.
Jury konkursowe podczas oceny zwróciło uwagę w pracach naszych uczniów na poziom aktywności twórczej, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik oraz oryginalne ujęcie tematu.
Szkolnym koordynatorem międzyszkolnego konkursu, a także opiekunem nagrodzonych była Pani Agnieszka Podkomorzy.

Zwycięzcom oraz ich mentorowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


,,Dwójkowe sukcesy” na szóstkę

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prestiżowych konkursach międzyszkolnych, a także uzyskali wymierne sukcesy:
– Martyna Stawiszyńska i Jakub Plichtowicz z klasy 7d oraz Kamil Tomczak z klasy 5d – wyróżnienie w Konkursie Plastyczno – Multimedialnym z okazji Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości (Konkurs zorganizowany został przez Poseł Joannę Borowiak, Posła do Parlamentu Europejskiego Kosmę Złotowskiego oraz Senatora Józefa Łyczaka);
– Martyna Ramza z klasy 5e – wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie ,,Dziennik małego powstańca”- dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944 r.
(pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego).
Zwycięzcom oraz ich opiekunowi – Pani Joannie Milewskiej serdecznie gratulujemy!

Sukces szkoły w dziedzinie informatyki z elementami języka angielskiego

28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 22 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym z Elementami Języka Angielskiego ,,Włocławek miasto, które warto odwiedzić”. Zadaniem uczestników było wykonanie prezentacji multimedialnej w dowolnym programie komputerowym. Spośród 50. prac Jury konkursowe przyznało nagrody i wyróżnienia naszym uczennicom: III miejsce Martynie Chełminiak, wyróżnienie Natalii Złowodzkiej. Opiekunem merytorycznym nagrodzonych była p. Magdalena Lewandowska – nauczyciel informatyki. Serdecznie gratulujemy ósmoklasistkom i ich nauczycielowi.

—————————-

Z przyjemnością informuję, że uczeń klasy 8d SP Mateusz Chodulski zajął 10 miejsce wśród 82 uczestników z całej Polski w V edycji konkursu  ogólnopolskiego z fizyki organizowanego przez OLIMP SCHOOL. Mateusz także reprezentował szkołę w Ogólnopolskim konkursie fizycznym LWIĄTKO,  w którym pomimo, że nie uzyskał żadnego tytułu wypadł bardzo dobrze.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

————————————

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Czyste wody – zdrowe ryby”

       Współpraca włocławskich policjantów oraz Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 126 „Policja” ma wiele oblicz. Jednym z nich było wspólne zorganizowanie konkursu plastycznego „Czyste wody – zdrowe ryby”.          Jego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych.  Głównym założeniem konkursu było zwrócenie uwagi na ochronę przyrody  i bezpieczne spędzanie czasu wolnego nad wodą.

Dla podniesienia rangi przedsięwzięcia uroczysty finał konkursu odbył się 16.05.2019 r. w sali kameralnej Centrum Kultury „Browar B”.                            Uczennica klasy I a Lena Dąbrowska otrzymała wyróżnienie.

Uczennicy i Jej opiekunowi Pani Monice Piernikowskiej

serdecznie gratulujemy!

KWIECIEŃ 2019

14. 04. 2019 r. w Centrum Kultury „Browar B” odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najpiękniejszą „Palmę Wielkanocną”. Celem tego przedsięwzięcia było rozbudzanie inwencji twórczej dzieci, młodzieży i dorosłych, popularyzowanie  oraz kultywowanie tradycji  i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą. Uczestnicy zmagali się w różnych kategoriach wiekowych. 
    I miejsce zdobył uczeń oddziału przedszkolnego ,,B” Rafał Tomczak. Opiekunem zwycięzcy była p. Małgorzata Bodenszac.
Gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

———————————————————————–

2 kwietnia 2019 r., w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się spotkanie finałowe XII Międzyszkolnego Konkursu Sudoku. W konkursie wzięli udział uczniowie włocławskich szkół w dwóch kategoriach: klas młodszych IV – V oraz klas starszych VI – VIII. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. Zadaniem każdego uczestnika było rozwiązanie kolejno trzech plansz łamigłówki Sudoku, o zróżnicowanym stopniu trudności. W potyczkach, oprócz poprawności rozwiązania liczył się czas pracy z planszą. Konkurs przebiegał w serdecznej, przyjaznej atmosferze. Cieszy nas fakt, że Natalia Grabowska z klasy 4f oraz Martyna Chełminiak z klasy 8c zdobyły III miejsce w obu kategoriach wiekowych. Opiekunem uczennic była p. Wanda Porębska. Gratulujemy sukcesu!

LUTY 2019

A wszystko zaczęło się od jednego zdjęcia…

    Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 4 f wygrali Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny, zrealizowany w ramach kampanii “Trzeźwy Umysł 2018”.
   Zadaniem konkursu było zobrazowanie hasła “My” za pomocą fotografii. Jury, wybierając najlepsze prace brało pod uwagę: przedstawienie w ciekawy, nowatorski sposób grupę ludzi, jej zaangażowanie, jakość zdjęcia i tzw. “ujęcie chwili”. Uczniowie klasy 4f zaprojektowali i wykonali pociąg, w którym zaprezentowali siebie  na osi czasu w różnej segregacji wiekowej i według ich cech charakteru oraz zainteresowań. Każdy wagonik był inny, ale warunkiem miało być umieszczenie w tle biało- czerwonej wstęgi jako spoiwa łączącego ich tożsamość oraz podkreślającego ważnego dla ich klasy patriotyzmu na co dzień, który przejawia się w dbałości o język, kulturę, tradycję i historię. Zgodnie z tymi wytycznymi powstały: grupy niegrzecznych przedszkolaków, wzorowi uczniowie, łobuziaki, sportowcy, “mole książkowe”, troskliwi rodzice i dziadkowie. Klasa znajdowała się pod opieką merytoryczną ich wychowawcy- p. Joanny Świeczkowskiej. A za obiektywem aparatu stanęła koordynator i fotograf- p. Kamila Szylbert.

    Dnia 22. 02 2019 r. laureaci odebrali w Urzędzie Miasta nagrodę główną- kamerę sportową i dodatkowo otrzymali voucher do Parku Trampolin we Włocławku.

Gratulujemy sukcesu!

———————————————————————–

LISTOPAD 2018

29 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się XIII Rejonowy Konkurs Recytatorski ,,Moja Ojczyzna”, w którym wzięło udział 42 uczestników z Włocławka i ościennych miast. Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Dąbek i Paulina Marczyńska – uczniowie klasy ósmej.  Miłosz   zachwycił jurorów interpretacją wiersza pt.,,Sen o Marszałku” – Andrzeja Waligórskiego, plasując się na III miejscu.

Gratulujemy!!!

            Opiekunami uczniów była Pani Ewa Sempławska.

———————————————————————–

I miejsce piłkarek nożnych ⚽🏆😀
27 listopada 2018r. w sali SP 2 rozegrany został Turniej piłki nożnej dziewcząt o Puchar Prezesa UKS Papieżka przy ZS nr 11. W zawodach uczestniczyły szkoły SP 2, SP 11, SP 23 oraz ZS Akademickich. Nasze zawodniczki wygrały turniej odnosząc 4 zwycięstwa i 2 razy wywalczając remis. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Wiktorię Kołodziejczyk, a najlepszą zawodniczką naszego zespołu Oliwię Stolarczyk. Wielkie Gratulacje 👏👏
Wyniki:
SP 2 – SP 11 4-1
SP 2 – SP 23 2-1
SP 2 – ZSA 3-1
SP 2 – SP 11 2-1
SP 2 – SP 23 3-1
SP 2 – ZSA 1-1
SP 2 – Oliwia Stolarczyk, Wiktoria Kołodziejczyk (9 bramek), Anna Urbańska, Zuzanna Derczyńska (2), Martyna Bogdziewicz (2), Oliwia Zdziennicka (1), Milena Myzia, Aleksandra Korniej. Opiekun: Piotr Olszewski.

—————————————–

III miejsce Mistrzostwa Włocławka SZS w pływaniu chłopców w ramach Igrzysk Dzieci rok szkolny 2018/2019

PAŹDZIERNIK 2018

III miejsce w Międzyszkolnym Knkursie na Prezentację Multimedialną

26 października 2018 roku w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku  odbyło się  uroczyste podsumowanie konkursu pod hasłem: „ Od glinianej tabliczki do… Historia książki”, zorganizowanego w ramach Event Fantasy. Jury konkursowe obejrzało 30 prezentacji multimedialnych, wśród których znalazły się prace naszych uczniów:  Pauliny Kotas i Wiktorii Pietrzak, uczennic klasy 3 a G oraz Oliwii Rybskiej, Mikołaja Konefała i Kacpra Szymańskiego, uczniów klasy 8 d.

            Miło nam poinformować, że III miejsce komisja przyznała uczennicy klasy 8 e, Julii Miłek, którą w przygotowaniu pracy konkursowej wspierały Pani Magdalena Lewandowska i Pani Małgorzata Gabryjelska.

Uczniom i nauczycielom gratulujemy!!!

II miejsce piłkarek nożnych we Włocławskiej Lidze Orlika
 
5 października odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt w ramach Włocławskiej Ligi Orlika organizowany przez UKS Jedenstka przy ZS nr 11. Podopieczne pana Piotra Olszewskiego zajęły drugie miejsce. W zawodach nasze zawodniczki wygrały 4:2 oraz zremisowały 2:2 z SP 7 i dwa razy przegrały z SP 11. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Wiktorię Kołodziejczyk, a najlepszą zawodniczka naszej drużyny Oliwię Zdziennicką.
Skład: Oliwia Stolarczyk, Milena Myzia, Wiktoria Kołodziejczyk (6 bramek), Anna Urbańska, Oliwia Zdziennicka (1), Martyna Bogdziewicz (1), Zuzanna Derczyńska, Aleksandra Korniej. Opiekun Piotr Olszewski.

CZERWIEC

Uroczyste podsumowanie X Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Symbole Ducha Świętego”
W dniu 14 czerwca 2018 roku w gmachu ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku  nastąpiło uroczyste podsumowanie X Jubileuszowego Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego pn. „Symbole Ducha Świętego” . Tematyka zrodziła się pod wpływem inspiracji myślą Roku Liturgicznego: „ Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na konkurs wpłynęły 195  fotografie. Praca Oliwii Rybskiej, uczennicy kl. VII d zakwalifikowała się do wystawy pokonkursowej. Opiekunem uczennicy była Marzena Ziółkowska.

Invalid Displayed Gallery

…………………………………
Aleksandra Kuchta i Lena Peplińska uczennice z klasy 3 c oraz Filip Chełminiak uczeń z klasy 3 d reprezentowali naszą szkołę w konkursie ortograficznym , który odbył się 13 czerwca 2018 r. w Kujawskiej Szkole Wyższej. Aleksandra Kuchta z klasy 3 c zajęła I miejsce w III DYKTANDZIE WŁOCŁAWSKIM DLA DZIECI pod patronem Prezydenta Miasta Włocławek dr Marka Wojtkowskiego. Wychowawczynią uczennicy jest pani Elżbieta Matusiak. Filip Chełminiak z klasy 3 d zdobył wyróżnienie. Wychowawczynią jest pani Małgorzata Bodenszac. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w nauce i konkursach!

…………………………………
Aleksandra Kuchta uczennica klasy III c wraz z wychowawczynią Elżbietą Matusiak uczestniczyły w uroczystości z okazji rozdania nagród w Między narodowym Konkursie Kangur Matematyczny, który odbył się dnia 7 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 14 we Włocławku. Aleksandra Kuchta jako jedyna uczennica w naszej szkole uzyskała najlepszy wynik – bardzo dobry. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w nauce i w konkursach.

Invalid Displayed Gallery


…………………………………

MAJ
Uczennica klasy I b otrzymała wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Mój las – XXXI edycja”, którego organizatorem była Liga Ochrony Przyrody. Opiekunem uczennicy była Małgorzata Stasiak

Invalid Displayed Gallery

…………………………………
18 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 19 we Włocławku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Poezjada IV – Ku niepodległości”. Jego adresatami byli uczniowie klas siódmych i oddziałów gimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie repertuaru (wiersza) polskich poetów wskazanych przez Organizatora. Naszą szkołę reprezentowali: Miłosz Dąbek i Paulina Marczyńska – uczniowie z klasy 7d. Spośród 17. uczestników Miłosz Dąbek zajął I miejsce, prezentując wiersz Andrzeja Waligórskiego pt.,,Sen o Marszałku”. Uczniów przygotowała Ewa Sempławska

Invalid Displayed Gallery


…………………………………
W piątek 18 maja w związku z przypadającym w 2018 „ Rokiem Ireny Sendlerowej ”w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki o tematyce wojennej. Celem konkursu była popularyzacja piosenek o tematyce wojennej, promocja uzdolnionej młodzieży oraz ich osiągnięć wokalnych, umacnianie świadomości narodowej oraz kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i ludziach, którzy walczyli o jej suwerenność.
Jury w składzie : p.Marta Chylińska, p.Ewa Chełminiak i p.Ewa Łukaszewska przyznały następujące nagrody:
I miejsce – Kinga Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 10 we Włocławku
II miejsce – Justyna Masłowska z Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku
III miejsce – Julia Szczepańska z Gimnazjum nr 3 we Włocławku
Wyróżnienie :
Marta Gałkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 18 we Włocławku
Julia Stasinowska z Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku
Viktoria Kaczyńska z Gimnazjum nr 2 we Włocławku
Aleksandra Wyborska ze Szkoły Podstawowej nr 18 we Włocławku
Marcelina Góralska z Gimnazjum nr 3 we Włocławku.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zaś laureaci I, II i III miejsca oraz wyróżnień nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej nr 2, której serdeczne podziękowania składają organizatorzy konkursu: p.Anna Kuczyńska, p. Danuta Latowska i p. Karolina Malkowska – Kiełpińska.

Invalid Displayed Gallery


………………………………….

KWIECIEŃ
25 kwietnia 2018 r. w SP nr 18 we Włocławku odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Sudoku dla klas IV-VII. Szkołę Podstawową nr 2  reprezentowały uczennice, które uzyskały najwięcej punktów w szkolnych eliminacjach do konkursu: Katarzyna Matusiak z klasy 5a i Martyna Chełminiak z klasy 7c. Miło nam poinformować, że Martyna Chełminiak perfekcyjnie i błyskawicznie poradziła sobie z łamigłówkami liczbowymi otrzymując  tytuł MISTRZA SUDOKU. Martynie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Invalid Displayed Gallery

………………………………………….

MARZEC
Wręczenie nagród w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku.
W Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku ogłoszono konkurs z okazji 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej – Curie.  Przeprowadzony on został w 3 kategoriach: praca plastyczna, prezentacja oraz filmik.
23 marca 2018 r.  nastąpiło uroczyste wręczenie nagród połączone z ciekawą inscenizacją
w wykonaniu uczniów tejże szkoły, słodkim poczęstunkiem, warsztatami chemicznymi oraz zwiedzaniem budynku szkolnego.
Nasi laureaci:
Kategoria – prezentacja multimedialna:
– II miejsce  – Oliwia Rybska kl. VII d, opiekun – Marzena Ziółkowska
– wyróżnienie – Julia Miłek kl. VII e, opiekun – Marek Ciuba
Kategoria  – praca plastyczna:
– III miejsce – Katarzyna Wilińska kl. VII d, opiekun – Anna Kuczyńska
Wszyscy nagrodzeni uczniowie będą uczestniczyć w wycieczce do Torunia (w programie – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy)
GRATULUJEMY 🙂

Invalid Displayed Gallery

………………………………………….

LUTY

W dniu 9 lutego 2018 r. w siedzibie Centru Kultury ” Browar B.” we Włocławku odbył się X Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego. Laureatkami konkursu zostały Amelia Fijołek z kl. VI b, która otrzymała I nagrodę i Oliwia Kraińska z kl. III b gim. – II nagrodę. Gratulacje dla uczestniczek! Więcej informacji w zakładce” Kultura i sztuka ” dostępnej na stronie szkoły.

Invalid Displayed Gallery


………………………………………….
2 lutego 2018r. nasze gimnazjalne wokalistki : Aleksandra Wilińska z kl. 3a i Viktoria Kaczyńska z kl. 3c reprezentowały szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Świątecznej , który odbył się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Smólniku.

Invalid Displayed Gallery

………………………………………….

STYCZEŃ
Krystian Olesiński uczeń klasy I b zdobył II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na ozdobę świąteczną ,,Gwiazdka 2017″ organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 we Włocławku. Opiekunem ucznia była Pani Małgorzata Stasiak.
Gratulujemy!

Invalid Displayed Gallery

………………………………………….

GRUDZIEŃ
Zuzanna Pietrosiuk we wrześniu 2017 r podjęła naukę w naszej szkole w klasie I a. Od września 2016 r. ćwiczy karate. Mimo tak krótkiego „ stażu „ w treningach zdołała już zdać 4 egzaminy na kyv. Jest laureatką I miejsca Kumite w kategorii dzieci do lat 7 w Otwartym Turnieju Karate Kyokushin zorganizowanym w Płocku 10  VI 2017 r. z okazji Dnia Dziecka. W Ogólnopolskim Turnieju I K O Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży zajęła I miejsce Kumite semi contact. Sukces tym milszy, bo turniej rozgrywany był 02. 12. 2017 r. we Włocławku. Życzymy Zuzi dalszych sukcesów i tego, aby dalej czerpała wiele radości z uprawiania tego sportu. Gratulujemy i bardzo mocno trzymamy kciuki !

Invalid Displayed Gallery

………………………………………….

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ  BOŻONARODZENIOWĄ
Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt w roku. Jedną z tradycji tych świąt jest budowa szopek15 grudnia 2017 roku w Klubie ,,Zazamcze” Centrum kultury ,,Browar B” odbył się finał  V Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.  W rywalizacji wzięły udział reprezentacje szkół oraz rodziny z Włocławka i okolic.  Jedna nasza szopka zdobyła drugie miejsce, druga – wyróżnienie, a szopka rodzinna  również została doceniona.
Oto twórcy przepięknych szopek bożonarodzeniowych:
I – Natalia Procelewska, Alicja Szymańska,Tomasz Sadowski /klasa III e /
II – Nina Kwiatkowska, Anna Musialik, Hubert Andrzejewski, Remigiusz Winiecki -klasa III e III/rodzinna/ – Weronika Cegielska /klasa III a Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody.
GRATULACJE!!!    
Opiekun: Barbara Wieczorek
         

Invalid Displayed Gallery

                                  
………………………………………….

LISTOPAD

,,A to Polska właśnie”. Pod takim tytułem 28 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Patriotyczny pod patronatem: Prezydenta Miasta Włocławek dr. Marka Wojtkowskiego, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dr Joanny Borowiak, ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, Towarzystwa Patriotycznego – Fundacji Jana Pietrzaka, Wydawnictwa Biały Kruk i Gazety Polskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Marczyńska i Miłosz Dąbek – uczniowie z klasy VII d. Recytowali oni wiersz obowiązkowy autorstwa Władysława Bełzy ,,Legenda o garści ziemi polskiej” oraz utwory przez siebie wybrane. ,,Legenda o miłości do ziemi ojczystej” – Wisławy Szymborskiej to drugi wiersz Pauliny, a ,,Naprzód” – Józefa Redlińskiego to utwór deklamowany przez Miłosza. Oboje uczniowie znaleźli się na podium. Paulina Marczyńska zdobyła I miejsce za mistrzowskie wykonanie obu tekstów. Natomiast Miłosz Dąbek uzyskał III miejsce za popisową deklamację przygotowanych utworów. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem zwycięzców była Pani Ewa Sempławska.

Invalid Displayed Gallery

………………………………………….

XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI i PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „MOJA OJCZYZNA”
W Szkole Podstawowej nr 14 we Włocławku 27.11.2017r. odbył się
XVII Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Moja Ojczyzna”. Naszą szkołę reprezentowała Viktoria Kaczyńska z klasy III c gimnazjum pod opieką p. Anny Kuczyńskiej.
Uczennica w zmaganiach konkursowych w kategorii śpiew zajęła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

………………………………………….

MIĘDZYSZKOLNY ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY
 24 listopada 2017 roku odbyło się podsumowanie IV Międzyszkolnego Świetlicowego Konkursu Plastycznego ,,MÓJ PRZYJACIEL MIŚ” w Szkole Podstawowej Nr 22 we Włocławku. Tematem prac był książkowy Miś, ulubiony bohater literacki.
Dwie prace plastyczne uczennic z naszej świetlicy zostały wyróżnione.
Natalia Sadowska /kl. II a/ i Zofia Waśk /kl. III f/ otrzymały nagrody i dyplomy.
Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów! Opiekunem uczniów była pani Barbara Wieczorek.                                                                                                                                              

………………………………………….

20 listopada 2017 r. w Centrum Kultury Browar ,,B” odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Wierszykarnia. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Bruno Napiórkowski i Oliwier Hernacki. Spośród trzydzieściorga uczestników II miejsce zajął Bruno Napiórkowski – uczeń klasy V a, który deklamował wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt.,,Ballada o trzęsących się portkach” i fragment książki Marcina Szczygielskiego pt.,,Za niebieskimi drzwiami”.
Uczniów przygotowała Ewa Sempławska.
………………………………………….

SZKOLNO-PARAFIALNY KONKURS ZA OBECNOŚĆ NA NABOŻEŃSTWACH RÓŻAŃCOWYCH -5 listopada 2017 roku
Uczniowie nagrodzeni w konkursie za stuprocentową obecność na nabożeństwach różańcowych (wylosowani do nagrody głównej):

Maja Łukaszewska         kl. Ia
Lena Wojciechowska     kl. Ia
Krystian Przygórski        kl. Ib
Maja Neumann               kl. Ib
Alan Chrzanowski          kl. Ib
Natalia Sadowska          kl. IIa
Kaja Neumann               kl. IIIa
Oliwia Gałan                   kl. IIIa
Wiktor Górecki              kl. IIIa
Kasia Tyralska                kl. IIIa
Dorian Pawłowski          kl. IIIa
Łucja Śmietańska           kl. IIIb
Ola Krzemińska              kl. IIIb
Aleksandra Kuchta        kl. IIIc
Marta Ruczewska           kl. IIIc
Maja Przyjałkowska       kl. IIId
Lena Kawczyńska           kl. IIIe
Zosia Waśk                       kl. IIIf
Zuzanna Giszczak          kl. IVa

Nagrodą główną było wyjście do Multikina na seans „Emotki”

Wyróżnienie otrzymał: Szymon Smerczak         kl. IVb

SERDECZNIE GRATULUJEMY

Dzieci pod kierunkiem i opieką s. Agnieszki Emanuel Oleksiej, Pani Jadwigi Terpińskiej i Pani Danuty Latowskiej w kościele parafialnym NSJ we Włocławku brały czynny udział przez cały październik w uroczystościach nabożeństw różańcowych. Tym samym rozwijały i umacniały hołd Maryi  w naszej ojczyźnie, której pozycja urosła do rangi Królowej Polski.

Invalid Displayed Gallery

………………………………………….
PAŹDZIERNIK

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
„Tajemnice Różańca Świętego”
29 październik 2017 rok

Dzieci
Zuzanna Giszczak                kl. IVa
Tomek Dereszewski             kl. IVa
Kamil Tomczak                    kl. IVd
Krystian Przygórski            kl. Ib

reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. „Tajemnice Różańca Świętego”, który odbył się w Świetlicy Środowiskowej Trampolina mieszczącej się przy parafii NSJ we Włocławku. Pod opieką Pani Jadwigi Terpińskiej i s. Agnieszki Emanuel Oleksiej wykonali techniką dowolną wybraną tajemnicę różańca.

Zajmując: Zuzanna Giszczak           I miejsce (dyplom i nagrody rzeczowe)
Tomek Dereszewski       II miejsce (dyplom i nagrody rzeczowe)
Kamil Tomczak               wyróżnienie (dyplom i nagrody rzeczowe)
Krystian Przygórski        wyróżnienie (dyplom i nagrody rzeczowe)

Celem podstawowym konkursu było szerzenie i pogłębianie kultu Matki Bożej w tradycji i historii Polski.

Invalid Displayed Gallery


………………………………………….
21 października 2017 r. przy włocławskiej tamie obok krzyża odbył się XXV Włocławski Bieg Dzieci i Młodzieży poświęcony pamięci męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.
W biegu udział  wzięli  między innymi uczniowie ze szkół podstawowych:  nr 2, 8, 23 z Włocławka, a także ze Smólnika, Modzerowa, Cyprianki oraz Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.
W biegu dziecięcym na 200 m (roczniki 2008 i 2009) najszybciej do mety dotarli:
w kategorii chłopców:
I Jakub Skowroński (SP Modzerowo)
II Wojciech Bajraszewski (SP2)
III Karol Król (ZSK)
W biegu dziecięcym na 300 m (roczniki 2006 i 2007) najprędzej do mety dotarli:
w kategorii chłopców:
I Tomasz Bajraszewski (SP2)
II Jakub Madejski
III Rafał Kuligowski

Invalid Displayed Gallery

………………………………………….
W dniach 20 i 21 października uczniowie  Zuzanna Giszczak kl. IVa, Anna Zarzycka kl. Vc, Sebastian Sikora Przysiecki kl. IVd, Viktoria Kaczyńska kl. 3c gim., Aleksandra Wilińska kl. 3a gim. reprezentowali naszą szkołę w X Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej „ Deo Gratias 2017”, który miał miejsce w kościele Parafialnym Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku pod kierunkiem pani Jadwigi Terpińskiej, pani Danuty Latowskiej, pani Anny Kuczyńskiej i pana Kamila Krygiera. W kategorii dziecięcej (soliści) zajęli:
Zuzanna Giszczak  I miejsce (dyplom i statuetka)
Anna Zarzycka II miejsce (dyplom i statuetka)
natomiast Sebastian Sikora Przysiecki za udział (dyplom i statuetka)
Uczennice  z Gimnazjum wykonały  dwie pieśni religijne w tym jedną Maryjną.  Swoim talentem wokalnym i poziomem utworów zachwyciły jury.
Viktoria Kaczyńska otrzymała Nagrodę Specjalną, zaś Aleksandra Wilińska zajęła I miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć artystycznych.

Podstawowym celem festiwalu było zaprezentowanie artystycznego dorobku młodzieżowych i dziecięcych zespołów i solistów z miasta Włocławka i całej Polski. Pragnąc szczególnie w tym roku poprzez śpiew dziękować Bogu za 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie, 300-lecie koronacji Matki Bożej Częstochowskiej i 50-lecie koronacji Matki Bożej w Licheniu.

Invalid Displayed Gallery

………………………………………….

WRZESIEŃ
Uczniowie klas I – III uczestniczyli w międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. ”Pocztówka z wakacji” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 5 we Włocławku i. Szarych Szeregów.
Amelia Jasińska uczennica kl. IIIc zajęła II miejsce
Nikola Korzeniewska uczennica kl. III b otrzymała wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Invalid Displayed Gallery

………………………………………….

CZERWIEC

IMG_20170619_112942
SONY DSC

SONY DSCSONY DSC

………………………………………….

 14 czerwca 2017r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w II Dyktandzie Włocławskim dla Dzieci w kategorii klas IV-VI.
Na zdjęciu od lewej: Wiktoria Klonowska (6a), Julia Kalińska (6c), Ilona Wróblewska(6c)
.20170613_142932
 
Uczennica Julia Kalińska zajęła III miejsce.
20170613_142947
 

……………………………………….
8 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół nr 9 we Włocławku odbyło się u
roczyste podsumowanie XXX edycji Konkursu Matematycznego Liga Zadaniowa 2016/2017.
Wśród
 nagrodzonych uczniów znalazły się:
Paulina Marczyńska, kl. 6d – III miejsce

Zuzanna Barczak, kl. 6d – wyróżnienie

Invalid Displayed Gallery

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach!
……………………………………………

MAJ

MITING O UŚMIECH DZIECKA

Invalid Displayed Gallery

Amelia Gałecka rzut p.palantową 3 miejsce.
Maja Woźniak bieg 300m.1 miejsce.
Aleksander Krawczuk bieg na 300m.1miejsce.
Wojciech Bajraszewski 2 miejsce 300m
Tomek Bajraszewski  skok w dal 2 miejsce

…………………………………………

20 maja w Zespole Szkół Integracyjnych odbyło się podsumowanie miedzyszkolnych konkursów organizowanych przez tę szkołę.
Wśród  laureatów znaleźli sie również nasi uczniowie.
Jakub Grochowina z kl. I a zajął II miejsce w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego  „Włocławek wiosną w obiektywie”.

Invalid Displayed Gallery

Natasza Lewandowska, ucz. kl. I a zajęła I miejsce w kategorii klas I w Miedzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Moje największe marzenie” , Nadia Walter ucz. kl. I c zajęła III miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy.
Opiekunem uczniów kl. I a była pani Anna Seklecka, zaś ucz. kl. I c pani Barbara Wieczorek.

…………………………………………..

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie MAŁY TALENT TO JA – Maja Woźniak klasa III e w kategorii taniec.

Invalid Displayed Gallery

……………………………….

10 maja 2017r. w Zespole Szkół Akademickich we Włocławku odbył się finał IV Międzyszkolnego Konkursu Poprawnej Polszczyzny
” Poprawna polszczyzna na co dzień”. Uczennica kl. VIc Julia Kalińska zajęła II MIEJSCE.
Dziewczynkę do Konkursu przygotowała p. Ewa Kotecka.
 

Invalid Displayed Gallery

—————————-

2 maja 2017 r. Mateusz Chodulski z klasy 6 d odebrał w Bydgoszczy WYROŻNIENIE  w Konkursie Orzeł Biały –  Nasza Duma. Konkurs  organizowany był przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W tym roku wpłynęło aż 800 prac plastycznych.

KWIECIEŃ

27 kwietnia uczennice: Martyna Chełminiak (kl. 6c) i Katarzyna Matusiak (kl.4a) reprezentowały naszą szkołę w X Międzyszkolnym Konkursie „SUDOKU”. Martyna pokonała wszystkich uczestników, zajmując I miejsce, natomiast Kasia otrzymała wyróżnienie.
Gratulacje!

Sudoku

———————————————-

Ilona Wróblewska z klasy VI c zajęła III miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas IV-VI szkół podstawowych WORD MASTER- MISTRZ SŁÓWEK. Konkurs odbył się w Zespole szkolno-przedszkolnym nr 1 we Włocławku.

angielski I. Wróblewska
———————————————-

Pracownik naszej szkoły pan Tadeusz Górski –  23 kwietnia 2017 r. brał udział w maratonie Orlen Warsaw Marathon.

Dystans, który pokonał wynosił 42,195 km w czasie 4 godz. 46 min. 12 s.
Pan Tadeusz spośród 19  000 uczestników zajął aż 88 miejsce.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
IF IFIF

———————————————-

CK Browar B po raz kolejny zorganizował konkurs pod hasłem – Najpiękniejsza Palma Wielkanocna. Wśród nagrodzonych prac znalazły się palmy wykonane przez naszych uczniów.

Jakub Grochowina z klasy I a zajął I miejsce, natomiast Natalia Sadowska z klasy I a otrzymała wyróżnienie.
Resized_20170408_121049

Gratulujemy !
Opiekunem uczniów jest pani Anna Seklecka.

—————————————-

5 kwietnia 2017 r w Szkole Podstawowej Nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku odbyła się Gala X edycji Międzyszkolnego Konkursu Ładnego Pisania organizowanego przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną oraz Szkołę Podstawową Nr 14. Celem Konkursu było propagowanie ręcznego pisania. Uczestnicy mieli za zadanie napisać najładniej jak potrafią tekst swojej ulubionej piosenki. Spośród 344 prac uczniowskich z wszystkich włocławskich szkół jury wyróżniło i nagrodziło aż 5 z naszej szkoły.
W grupie klas pierwszych I miejsce zajęła ucz. klasy I a Natalia Sadowska (op. p. Anna Seklecka)
Spośród klas drugich wyróżnienie otrzymała ucz. klasy II e Lena Kawczyńska (op. p. Monika Piernikowska)
Wśród klas trzecich I miejsce zajęła ucz. klasy III d  Michalina Karpacz (op. p. Anna Wojterska)
W przedziale klas IV – VI  II miejsce zajął cz. klasy VI d Wiktor Karwowski (op. p. Ewa Kotecka), a wyróżnienie otrzymała ucz. klasy VI a – Alicja Wiśniewska (op. p. Ewa Sempławska)
Obecna na uroczystości Wiceprezydent Miasta pani Barbara Moraczewska, wyróżnionym uczniom serdecznie pogratulowała i zachęciła do udziału w kolejnej edycji tego wyjątkowego Konkursu. My też jesteśmy dumni z naszych laureatów!

Invalid Displayed Gallery

—————————-

3 kwietnia 2017 r. w Warząchewce Polskiej odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji ks. Jana Twardowskiego. Organizatorem była Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. bł. ks. Franciszka Drzewieckiego pod patronatem Posłanki na Sejm RP Pani Joanny Borowiak.
Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Marczyńska i Miłosz Dąbek. II miejsce zdobyła Paulina Marczyńska, recytując wiersz pt.,,Wniebowzięcie”.
Opiekunem uczniów była Ewa Sempławska.
SONY DSC

warzachewka

————————————-

29.03.2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 10 we Włocławku odbył się XIV Międzyszkolny  Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej pod hasłem ,,Ziemia ,woda i powietrze. Jak je chronić ? ZIEMIA „. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III d: Michalina Karpacz, Marta Piwińska, Julia Robaczewska i Ewa Sałasińska. Dziewczynki wykazały się dużą wiedzą z zakresu ochrony środowiska, umiejętnościami plastycznymi oraz komputerowymi. W rezultacie zajęły III miejsce. Gratulujemy sukcesu !

Invalid Displayed Gallery

—————————–

Miło nam poinformować, że Zuzanna Kwiatkowska z klasy III b zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie SUDOKU organizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Zuzanna Kwiatkowska z klasy III b i Dawid Gromadzki z klasy III e.

V__1V__951E

————————————-

MARZEC

14 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 23 we Włocławku odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród V Międzyszkolnego Konkursu Filmowo-Fotograficznego „W przyjaźni moc”.

Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem jednego z czołowych aktorów polskiego kina Pana Jana Nowickiego.

Nasza uczennica Zofia Naumowicz z kl. VI a za filmik o tematyce przyjaźni otrzymała I miejsce.

Invalid Displayed Gallery


Opiekunem była pani Marzena Ziółkowska.

STYCZEŃ

Miło nam poinformować o sukcesie naszych uczniów w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. „Barwy jesieni na Kujawach”. Na konkurs nadesłano 605 prac z 43 szkół podstawowych i gimnazjów.

W kategorii Szkoła Podstawowa 6-8: II miejsce zajęła Sandra Bąk z klasy II b
Kategoria Szkoła Podstawowa 9-12: wyróżnienie zdobyli Maja Podolska z klasy III b i Miłosz Łącki z klasy III a
 barwy-jesieni-10 V__80CE V__9247

————————-

ZDOBYLIŚMY CERTYFIKAT !

2017-01-10_141846

—————————-

13.01.2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 14 we Włocławku odbyło się podsumowanie VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na kartkę lub ozdobę choinkową „Gwiazdka 2016”. Wpłynęło blisko 470 kart świątecznych i 510 ozdób choinkowych. Prace wykonane były różnymi technikami.

Julia Nowak zdobyła I miejsce w kategorii kartka świąteczna wśród uczniów klas II.

Zuzanna Giszczak zdobyła I miejsce w kategorii ozdoba choinkowa wśród uczniów klas II

Invalid Displayed Gallery

——————-

GRUDZIEŃ

20 grudnia 2016r. w siedzibie Rejonowego Oddziału PCK we Włocławku odbyło się uroczyste podsumowanie programu „Mobbing i cybermobbing  – nie akceptuję”.

W imprezie uczestniczył reprezentant naszej szkoły – Maciej Matuszewski – uczeń  klasy Va wraz z opiekunem Szkolnego Koła PCK – p. Beatą Bieńkowską.

Maciej zajął bowiem III miejsce w konkursie plastycznym na plakat adresowanym do uczniów szkół podstawowych. Podczas uroczystości laureatom konkursu wręczono dyplomy  i nagrody rzeczowe.

019021

————————

„Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa”

Dnia 16 grudnia 2016 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na ” Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową” organizowanego przez Centrum Kultury ” Browar B”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice w składzie: Weronika Grzelakowska z kl. III e, Amelia Stasiak z kl. IIIe oraz Michalina Karpacz z kl. IIId. Szopka bożonarodzeniowa wykonana podczas zajęć koła plastycznego zajęła I miejsce .

V__3BD2
Gratulujemy!

——————————————-

Anwil oczami włocławian- ogromny sukces naszych uczniów

Fundacja ANWIL dla Włocławka ogłosiła konkurs, w którym  zadaniem uczestników było  przygotowanie pracy literackiej, plastycznej lub multimedialnej poświęconej spółce ANWIL.

Podstawowym kryterium oceny nadesłanych zgłoszeń była oryginalność pomysłu.

W kategorii praca plastyczna w grupie wiekowej 6-12
MAMY LAUREATÓW !

III miejsce zajął uczeń klasy III a-  MIŁOSZ ŁĄCKI

W kategorii praca multimedialna nasza uczennica była bezkonkurencyjna

I miejsce –  OLIWIA RYBSKA -uczennica klasy VI d

f7aac1a6700c0c5ccad089490b1dcc4bV__0641V__E95E

1d105a5449798a48e88be289468024017a10e399d275a9ac5aa4ae6c09683061

 

————————————————————

20 grudnia w Klubie Łęg ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Choinka moich marzeń”organizowanego przez Centrum Kultury Browar B.
Nasi uczniowie odebrali nagrody i wyróżnienia.

Julia Nowak – I miejsce kategoria prace przestrzenne
Natalia Procelewska – klasa II e – wyróżnienie
Jakub Grochowina – klasa Ia – wyróżnienie

 

————————————

Miło poinformować, że uczennica naszej szkoły Klaudia Michalska z kl II a
zdobyła I miejsce podczas XVIII Mikołajkowego Turnieju Judo Dzieci w wadze do 24kg i otrzymała puchar „Odkrycie Roku 2016″.

LISTOPAD

10 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Mikołaja Kopernika we Włocławku odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej pt.,,A to Polska właśnie”.
III miejsce zajął Miłosz Dąbek – uczeń klasy VI d, recytując wiersz obowiązkowy Marii Konopnickiej pt.,,Ojczyzna” i wiersz dowolny pt.,,Sierpniowa jest opowieść ta” Jana Pietrzaka.

Invalid Displayed Gallery

—————

I Turniej Koszykówki o Puchar Prezesa Gminnego Towarzystwa Sportowego Unia Choceń odbył się w Wilkowicach. Do rywalizacji przystąpili koszykarze ze Szkoły Podstawowej
w Wilkowicach, Szkoły Podstawowej w Choceniu, Szkoły Podstawowej nr 2 z Włocławka, UKS Czerniewice oraz zawodnicy sekcji koszykówki Gminnego Towarzystwa Sportowego Unii Choceń. Drużyny rozegrały turniej systemem „każdy z każdym”.

W ostatecznym rozrachunku z kompletem zwycięstw zawody zakończyli uczniowie SP 2  im. Polskich Olimpijczyków z Włocławka.

284697_b

Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Alan Lewandowski reprezentujący barwy Szkoły Podstawowej nr 2 z Włocławka. 

Zapraszamy na relacje  na stronę: http://ddwloclawek.pl/pl/15_fotorelacje/96_sport/8024_turniej_koszykarski_w_wilkowicach.html

————————————-

  • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny organizowany przez Rejonowy Oddział PCK na plakat pt.” Mobbing i cybermobbing – nie akceptuję” (listopad)
    Nagrody i wyróżnienia dla:
  • Aleksandry Uznańskiej – kl V c
    Oliwii Ventura – kl.V d Macieja Matuszewskiego – kl.V a Martyny Jezierskiej – kl.IV b

————————————————

Uczennica naszej szkoły Nicola Spychalska na Ogólnopolskich Mistrzostwach Mokotowa w Warszawie ,który odbyły się w 19 listopada 2016 r. wywalczyła I miejsce w tańcu solo disco.

Nie jest to pierwsze zwycięstwo naszej uczennicy z klasy II B. W kwietniu tego roku zdobyła
dwa srebrne medale na Mistrzostwach Europy. Jeden medal otrzymała
za taniec w solo disco a drugi w tańcu duet disco.

15193684_1314023081991075_2618490341875979878_n                  15230824_1314025128657537_4202677430538986350_n

PAŹDZIERNIK

IX Festiwal Piosenki Religijnej „Deo Gratias”

Zuzanna Giszczak uczennica klasy III a zdobyła III miejsce w IX Oriońskim Festiwalu Piosenki Religijnej „Deo Gratias” zorganizowanym  przez Parafię Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku.

Zuzia III miejsce