Nasze Wspaniałe

Szkoła jest miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Wolontariat daje możliwość rozwoju osobistego, ale przede wszystkim niesienia pomocy potrzebującym. Nasza Placówka  od kilkunastu lat wspiera osoby prywatne i instytucje. Wolontariusze poświęcają swój czas, aby wspierać organizatorów imprez sportowych i  kulturalnych. Gro przedsięwzięć, jakie realizujemy, ma charakter cykliczny. Bywają akcje, które polegają na jednorazowym wsparciu tych, którzy zostali doświadczeni przez los.
Niezmiernie cieszymy się, że nie brakuje młodych, wrażliwych osób, które chcą dać cząstkę siebie na rzecz drugiego człowieka lub naszych  braci mniejszych.
W tym roku szkolnym do  IX Lokalnej Edycji  Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych zgłoszono wolontariuszki, które od kilku lat aktywnie działają na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego: Aleksandrę Busse, Katarzynę Penar z klasy 3Gc, a także Darię Głuszek, Paulinę Kotas, Wiktorię Poznańską, Anitę Janicką, Oliwię Czerwińską, Julię Kulpę z klasy 3Ga. Uczennice, 28 marca, wzięły udział w Uroczystej Gali, której przewodniczył Prezydent Miasta Włocławek dr  Marek Wojtkowski. Podziękował Wolontariuszom za ich wkład i okazywaną innym życzliwość.  Cieszymy się, że w ścisłej Ósemce znalazła się nasza absolwentka Weronika Wałęsa, a wyróżnienie otrzymała Katarzyna Zemlak z kl. 3Ga. Dziewczynki zostały zgłoszone przez Stowarzyszenie Trampolina  we Włocławku.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym.

                             Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – Kamila Szylbert

Zapraszamy do galerii…