Nauka nie tylko w szkole…

                                    

 W czwartek,21 kwietnia 2022 roku uczniowie klas starszych wybrali się do Teatru Impresaryjnego. Spektakle przygotował Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Uczniowie klas 4-6 obejrzeli  “ Przygody Tomka Sawyera”, a siódmo- i ósmoklaściści mieli okazję “podróżować” po planetach z Małym Księciem.

Natomiast uczniowie klasy VII d udali się na lekcję historii do Brzeskiego Centrum Kultury  i Historii “Wahadło”.  Warsztaty prowadzili edukatorzy  z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia dotyczące historii narodu żydowskiego, poznali tajniki kuchni koszernej, poszerzyli wiedzę na temat kultury i tradycji. Następnie grali w grę planszową “ Muzeum w pudełku. Miasteczko Malki”, która okazała się bardzo atrakcyjną i aktywną metodą poszerzania wiedzy o kulturze żydowskiej. 

Tego samego dnia uczniowie klasy II d wybrali się autokarem do Ośrodka Ekologiczno – Przyrodniczego w Goreniu Dużym. Początek wycieczki zaczął się od zwiedzania Mini Zoo, w którym dzieci miały okazję podziwiać różne zwierzęta. Największą sympatię zdobyły białe kangurki. Ciekawą atrakcją okazała się przejażdżka po okolicy Zieloną Kolejką, z okien której dzieci podziwiały piękno polskiej wsi. Następnie uczniowie   uczestniczyli w zajęciach terenowych “Mój przyjaciel las – Ochrona zadrzewień”. Wędrowali ścieżkami Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego, śledząc tropy i ślady zwierząt leśnych, a także licząc wiek drzew oraz krzewów. Po leśnej wędrówce było pieczenie kiełbasek  przy ognisku. Pobyt w malowniczej wsi uatrakcyjniły też zajęcia edukacyjne “Krajobraz chlebem malowany”. Uczniowie poznali historię powstawania chleba. Każdy z uczestników wyrabiał i nadawał kształt swojej bułeczce, którą po upieczeniu zjadał ze smakiem. Czas popołudniowego odpoczynku, uczniowie spędzili na świeżym powietrzu, korzystając z pobliskiego placu zabaw.   Do szkoły wrócili zmęczeni, ale za to ,,głodni” kolejnych wycieczek.