O poszukiwaniach mistrzów lektur szkolnych

A może zacznijmy jeszcze raz od próby sprawdzenia swoich sił czytelniczych?

Czy Józef Papkin oddawał usługi Cześnikowi, gdyż był jego dalekim krewnym?

Czy Ebenezer Scrooge był wdowcem?

Czy książka, która głęboko wzruszyła Skawińskiego była jego pamiątką z dzieciństwa?

Czy Petroniusz został zamordowany?

Czy Pustelnik był w rzeczywistości Popielem IV?

Czy Mały Książę zaczął podróż od planety 323, która należała do Króla?

Czy Świtezianka była duchem topielicy?

Czy restaurację Paprockiego sabotowano za udekorowanie  lokalu swastykami?

22 kwietnia br. został przeprowadzony Szkolny Konkurs Czytelniczy dla ósmoklasitów pod hasłem: „Zostań Mistrzem Lektur Szkolnych!”. Do konkursu zgłosiło się 8 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali test zawierający zadania otwarte i zamknięte, związane z treścią lektur z wykazu egzaminacyjnego. Część z nich mogłeś przetestować przed chwilą i ocenić ich skalę trudności.

Konkurs miał na celu: popularyzowanie czytelnictwa, rozbudzenie pasji czytelniczych i zamiłowania do literatury pięknej wśród młodzieży, sprawdzenie poziomu opanowania treści lektur obowiązkowych z wykazu egzaminacyjnego, wdrażanie do praktycznego zastosowania posiadanej wiedzy i umiejętności z zakresu kompetencji czytelniczych.

A oto laureaci konkursu „Zostań Mistrzem Lektur Szkolnych!”:

I miejsce- Weronika Kawalec, klasa 8a

II miejsce- Kamila Figura, klasa 8b

III miejsce- Oliwia Mikicka, klasa 8b

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród nastąpi podczas apelu podsumowujacego II semestr roku szkolnego 2023/2024.

Organizatorzy Konkursu:

Joanna Świeczkowska, Łukasz Rutkowski, Marta Czyżewska, Iwona Palińska-Kacprowicz