O refleksji zapisanej … w odłamku małego szkła

Czy można szkło porównać do człowieka?

Oczywiście, że tak.

Być jak szkło to pięknie mienić się i zachwycać wszystkich w słoneczny dzień.

Nie raz i nie dwa, kruszymy się w szarej codzienności.

Pękamy po cichu w samotności, a następnie rozpadamy się we łzach na milion kawałków.

Szkło więc urzeka i jednocześnie przeraża nas swą kruchością.

Często też zaskakuje siłą, by za pomocą wyobraźni i talentu artysty zyskać nowe życie.

17 marca uczniowie klasy 8f wraz z wychowawcą wzięli udział w wystawie szkła artystycznego Katarzyny Hałas pt. Potłuczeni 2.0. w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku. Artystka mieszka i pracuje w Inowrocławiu. Prowadzi autorską pracownię szkła. Maluje obrazy, rysuje i rzeźbi. Na wystawie można było podziwiać jej artystyczne obiekty szklane, szkło unikatowe oraz szkło użytkowe. W ramach wystawy przeprowadzone zostały dla naszych uczniów warsztaty plastyczne z wykorzystaniem techniki kolażu. Punktem wyjścia do tworzenia kreatywnej przestrzeni miały stać się ukryte nasze marzenia, sny, pragnienia… Oceńcie sami efekt ich twórczej pracy.