Oddziały przedszkolne 2016/2017

GRUPA 0 A
Wychowawczyni pani  Monika Rucińska

GRUPA 0 B
Wychowawczyni pani Małgorzata Woźniak

GRUPA o C
Wychowawczyni pani Kamila Klejbach

 

Rok 2016/2017

1.06.2017 w tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć ulubionych postaci bajkowych. Naszych zerówkowiczów  odwiedziła Myszka Miki -zaskoczenie duże a radość jeszcze większa.
Jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia dla Naszych dzieciaczków składają Pani Monika,  Kamila i Małgosia- żeby każdy dzień był dla Was tak radosny jak ten.

 

W środę 12 kwietnia w pochmurny poranek w Naszej szkole zapanowała świąteczna i ciepła atmosfera. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze świętami Wielkiej Nocy. Zwieńczeniem licznych opowieści był wspólny świąteczny obiad -dzięki uprzejmości Naszych kochanych Pań kucharek dzieci zjadły pyszny żurek, po nim dzieci miały słodki poczęstunek Babkę wielkanocna. Na koniec otrzymały drobne upominki od zajaczka. Takie miłe i radosne przeżycia długo zostaną w naszej pamięci

22 marca grupa 0c wybrała się z wizytą do biblioteki przy ul. Żytniej, gdzie wysłuchała wiersza p. Joanny Kulmowej pt. ,,Pączki”, a następnie dzieci wykonały kolorowe motyle.

Dzień Babci i Dziadka grupa 0a i 0b
Serdecznie witamy tak miłych gości w naszym przedszkolu. Dzień 21 i 22 stycznia na stałe zapisał się w naszym przedszkolnym kalendarzu jako dzień Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu „śpieszą” się babcie i dziadkowie do swoich wnuków, ale tym razem, aby wygodnie usiąść i wysłuchać przygotowanych wierszy, piosenek, skeczy, życzeń, popatrzeć jak tańczą i wspólnie pobawić się  i pośpiewać z wnukami. Z okazji tak ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka pragniemy złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i samych pomyślnych dni,  aby upewnić  Państwa o naszych gorących uczuciach  zapraszamy na program artystyczny w wykonaniu naszych najmłodszych.

Zajęcia warsztatowe w grupie 0 c

W grupie 0 a i b odbyły się zajęcia warsztatowe pt. Mikołajki , Mikołajki święto dzieci.  Rodzice wraz z przedszkolakami brali udział w zajęciach takich jak śniadanie Mikołaja, szybka paczka . Na koniec dzieci wraz z rodzicami ozdabiały bombki oraz pisali świąteczne życzenia .  To był bardzo udany i wesoły dzień.

W dniu 30.11.2016 dzieci  z grup zerowych brały udział w warsztatach zorganizowanych przez WCEE miały okazję dowiedzieć się ciekawych informacji na temat życia pszczół, jak żyją jak się rozmnażają jak i czym się żywią. Miały okazję posmakować różnego rodzaju miodu a na zakończenie zajęć wykonały wraz z Paniami świece z wosku pszczelego.

W dniu 02. 11.2016 dzieci z grup zerowych spotkały się z panią że Straży Miejskiej. Celem spotkania była rozmowa na temat zachowania bezpieczeństwa podczas spotkania z bezdomnymi psami, jak powinniśmy się zachować na ulicy oraz kiedy zaczepia nas ktoś obcy. Dodatkowo Pani opowiadała o pracy Straży Miejskiej.

Jesień to tematyka związana między innymi z robieniem zapasów, poznanie owoców i warzyw. Dzieci  grup zerowych na zajęciach poznawały różnorodne warzywa nie tylko za pomocą wzroku ale również innymi zmysłami węch, dotyk i najważniejszy smak. Zwieńczeniem tych działań było robienie sałatki jarzynowej. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Samodzielnie wykonana sałatka smakowała wyśmienicie.

Grupa 0 „c” wybrała się do osiedlowej biblioteki, gdzie wzięła udział w zajęciach bibliotecznych. Dzieci wysłuchały jesiennego wierszyka i wykonały pracę pt. „Jesienne przetwory”.

12 .10.2016roku dzieci z grup zerowych  uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa,  a drodze we Włocławku Ośrodku Ruchu Drogowego. Celem zajęć było przypomnienie j utrwalenie zasad właściwego zachowania się na ulicy.

Zdrowo rośniemy bo owoce jemy. Pod tym hasłem dzieci  z grup zerowych w miesiącu październiku poznają znaczenie owoców i warzyw dla zdrowia. Podczas zajęć praktycznych poznawały  smaki , zapachy, wygląd, kształt owoców i warzyw. Efektem końcowym było przygotowanie koreczków owocowych i ich degustacja.

Co roku w każdy pierwszy piątek października przypada wyjątkowe święto Światowy Dzień Uśmiechu. W tym roku świętowaliśmy go w dniu 7 października. Z tej okazji dzieci  grup zerowych spacerując ulicami osiedla obdarowywali uśmiechem napotkanych przechodniów.  Zorganizowane były w grupach zabawy, konkursy, śpiewaliśmy piosenki. Na zakończenie tego cudownego dnia zaproszony przez Panie gość pomalował dzieciom twarze. To był bardzo miły i uśmiechnięty dzień.

20 09.2016 obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji został zorganizowany kolorowy korowód po ulicach osiedla. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie konkursach i grach zespołowych. Nie brakowało w tym dniu radości i uśmiechu. Na zakończenie Panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu dyplom Super Przedszkolaka.

19.09.2016 roku zerówki wybrały się na pobliskie skrzyżowanie. Podczas spaceru dzieci szukały i rozpoznawały znaki drogowe. Przechodząc przez ulicę doskonaliły umiejętność sprawnego i bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej. Zadbaliśmy by przedszkolaki były bardzo dobrze widoczne zakładając kamizelki odblaskowe. Dzieci poruszały się chodząc parami podczas całego pobyty poza terenem szkoły.

W dniu 16.09.2016 roku dzieci z grup zerowych brały udział w akcji Sprzątanie Świata. Tego dnia zostały przeprowadzone zajęcia które inspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki zwróciły szczególną uwagę na segregowanie odpadów i recykling. Z dużym zaangażowaniem dzieci wykonywały swoje zadanie. Od dziś będą pamiętałyo tym że należy dbać i szanować nasze środowisko.