Ogólnopolski Konkurs ,,Zapomniane miejsca Lubelszczyzny”

W listopadzie 2018 r. pięcioro uczniów klasy 8d wzięło udział w konkursie historycznym „Zapomniane miejsca Lubelszczyzny” organizowanym przez Akademię Młodzieżową w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Celem konkursu było kształtowanie postaw historycznych i świadomości własnej tożsamości poprzez upowszechnianie i popularyzację polskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego, propagowanie innowacyjnych metod edukacyjnych. Konkurs polegał na rozwiązaniu 6 zagadek historycznych zawartych w krótkich filmach zawartych na funpage’u Akademii Młodzieżowej oraz na Youtube. Filmy emitowane były co dwa dni w okresie od 19 do 29 listopada 2018 r. Zadaniem uczniów było udzielenie poprawnej odpowiedzi w jak najkrótszym czasie. Uczennica Oliwia Rybska uzyskała czwarte miejsce w konkursie.
Oliwii Gratulujemy!!!