Osiedlowy Festyn Bożonarodzeniowy

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wokół słychać już świąteczne piosenki i pastorałki. Nie inaczej było w piątek, 7 grudnia 2018 r. podczas Osiedlowego Festynu Bożonarodzeniowego na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Podczas spotkania wystąpił zespół „Prestissimo” pod kierownictwem Pani Anny Kuczyńskiej, który brawurowo wykonał świąteczne piosenki, racząc widzów również pokazami tanecznymi. Gościliśmy także Pana Jana Polaka, dyrektora Teatru Impresaryjnego we Włocławku. Przeczytał on opowieść pt. ,,Święty Mikołaj na Gwiazdkę” ks. Jana Twardowskiego. Kolejnym punktem imprezy było spotkanie z Panią Małgorzatą Waszkiewicz,która przygotowała pokaz malowania pejzażu zimowego. Uczestnicy festynu mieli okazję wziąć udział w pracach Warsztatu Świętego Mikołaja i przygotować okolicznościowe kartki, obrazki oraz aniołki. Nie zabrakło także zagadek i rebusów. 

              Festyn zorganizowały wspólnie: Filia Nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej, Szkoła Podstawowa  Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków, Świetlica „Zorza”,Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Fundacja „Samotna Mama”.