Pamiętamy o zmarłych…

29 października 2021r. uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą p. Joanną Milewską udali się na Cmentarz Komunalny we Włocławku, aby uczcić pamięć zmarłych. Młodzież odwiedziła grób plutonowego zawodowego Adama Zaparta zasłużonego dla historii naszej lokalnej Ojczyzny- o tego roku nasza szkoła opiekuje się tym grobem.   
Tego samego dnia uczniowie klasy II d wraz z wychowawcą  p. Barbarą Wieczorek wybrali się do pobliskiego miejsca pamięci narodowej – Pomnika Sapera. Zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy za wolność naszej Ojczyzny.   

Uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą i opiekunem Samorządu Uczniowskiego odwiedzili groby nauczycieli naszej szkoły, którzy odeszli.

                                         
Był to czas refleksji przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Niewątpliwie takie wyjścia do miejsc pamięci to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego.