„Pilecki. Życie wypełnione Polską” – niezwykły koncert z okazji 120. rocznicy urodzin Rotmistrza.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

gorąco zachęcam do obejrzenia koncertu „Pilecki. Życie wypełnione Polską” oraz wyemitowania go w całości lub we fragmentach podczas zajęć lekcyjnych. Spektakl będzie ciekawym wprowadzeniem do zajęć poświęconych tematyce II wojny światowej, Powstaniu Warszawskiemu czy powojennemu podziemiu niepodległościowemu.  Widowisko słowno-muzyczne „Pilecki. Życie wypełnione Polską” to forma upamiętnienia i oddania hołdu Rotmistrzowi. Spektakl został zorganizowany z okazji 120. rocznicy urodzin Witolda Pileckiego. Warto dodać, że 25 maja 2021 r. będziemy obchodzili także kolejną rocznicę jego śmierci. Spektakl to muzyczna opowieść przetykana wspomnieniami i fragmentami listów Pileckiego. W widowisku wystąpili artyści Teatru Muzycznego „Od Czapy” pod kierunkiem Marcina i Lidii Pospieszalskich. Wydarzenie zorganizowało Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Polskim Radiem oraz Fundacją Sztafeta.Koncert można obejrzeć na profilu MEiN na Facebooku. Materiał jest dostępny również w serwisie YouTube https://www.youtube.com/watch?v=ip37DRwdUcs.Więcej informacji na temat koncertu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/pilecki-zycie-wypelnione-polska–niezwykly-koncert-z-okazji-120-rocznicy-urodzin-rotmistrza.Wicedyrektor Ewa Sempławska